Ocena kierowcy - Toyota Avensis I Hatchback

sagittaire82@o2.pl, 13 lat temu
Rok produkcji 1998
Toyota Avensis I Hatchback 1.8 110KM 81kW 1997-2002 - Oceń swoje auto
Silnik : Minusem silnika 7A-FE jest sonda lambda
Układ hamulcowy : W jedenastoletnim aucie wymiany wymagały skorodowane przewody hamulcowe
Duże wygodne auto w rozsądnych pieniadzach, nie drenujące przesadnie kieszeni kosztami utrzymania.
Przy tym gabarycie auta silnik 1.8 radzi sobie całkiem sprawnie (to nie jest sportowe auto) Na dystansie 10tyś. km nie zaobserwowałem nawet minimalnego zużycia oleju przez silnik. elastyczność na kolana nie powala, ale do sprawnego poruszania sie wystarcza. Dość drogie świece (ok. 70zł za sztukę) ale za to wymiana co 90tyś km. Generalnie to stara sprawdzona i niezawodna jednostka.
Biegi wchodzą precyzyjnie. Przy 192 000 km wymieniłem w skrzyni olej, ale nie widze różnicy pomiedzy "przed" a "po"
Ogromny minus za średnicę zawracania! Na ciasnym parkingu trzeba robić "poprawki" by sie zmieścić. Autami o większym gabarycie łatwiej zawrócić. Wspomaganie działa dobrze. Układ jezdny nie jest skonstruowany pod kątem sportowej jazdy, nie nadaje sie do tego!
Widoczność bez zastrzeżen.
Bez zastrzeżen w wyjatkiem za małego odstępu pomiędzy pedałem gazu i hamulca.
Klima (regularnie serwisowana) jest wydajna, ładnie chłodzi w upalne dni. Podcza deszczu szybko usuwa parę z szyb. Ogrzewanie bardzo skuteczne. Przy temperaturze -15 silnik "łapie" temperature po około 5-6 minutach
Dużo miejsca, nawet dla wysokich osób. Bardzo duży bagażnik i łatwy dostęp do niego.
Wyciszenie dobre, ale bez rewelacji, szczególnie na dziurawych drogach. Denerwuje skrzypienie tylnej półki.
Przy bardzo delikantej jeżdzie w trasie (80km/h na piątym biegu)spalanie wyniosło 5,6l/100km. Przy trochę wiecej niz autostradowej prędkości z pięcioma osobami i pełnym bagażnikiem nistety mineło 15 litrów. Kilka miesiecy temu zamontowałem instalacje gazową. Przy normalnej jeżdzie pali około 9-10 l/100km
Biorąc pod uwagę niezawodność, rok produkcji, cenę zakupu i koszty utrzymania to z pewnością jedna z najciekawszych propozycji na rynku w danej klasie.
Oprócz drobiazgów typu: tylna wycieraczka pracuje z przerwą, przepalona żarówka w konsoli nie zaobserwowałem nic istotnego.
Do tej pory nie miałem żadnej poważnej usterki. Serwis ogranicza się do wymiany części eksploatacyjnych i mam nadzieję, że tak będzie dalej.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.8 110KM 81kW [l/100km]

7,9