Ocena kierowcy - Toyota Avensis I Hatchback

Mikrobi, 16 lat temu
Silnik 2.0 16V 150KM 110kW
Rok produkcji 2001
Toyota Avensis I Hatchback 2.0 16V 150KM 110kW 2000-2002 - Oceń swoje auto
Silnik : bardzo przyjemnie sie tym autem wybrać w bardzo długa trasę, na wycieczkę czy coś w tym stylu. Miło w tym aucie zaskoczyły mnie : silnik na 3,4 i 5, pojemnośc bagaznika, niskie zużycie paliwa ( dodam że jeżdzę raczej rozsądnie w trasie rzadko przekraczam 130 ale zdarza sie i wiecej :)) tajemnica niskiego spalania to oscylacja wokół 2500obrotów i w miarę mozliwości dynamiczna jazda - nie za szybko przyspieszac ale i też nie ruszac spod swiateł jak muł , generalnie pomiędzy 2400-3400jest najmniejsze spalanie. w tym aucie.
Układ elektryczny : fałszywe wskazania uszkodzenia katalizatora a okazało się przypadkiem podczas tuningu liczników że kostka nie dochodziła :) he he wskazania komputerów w naszych furach sa czasami śmieszne
Silnik : waliło mi kiedyś wachą w środku auta i okazało sie że wtrysk paliwa był uszkodzony jakaś mała awaria ale groźna :) coś tam trzeba było dokręcić
kupiłem ten samochód tylko dlatego że był po dobrej cenie, od znajomego i był zadbany. chciałem kupic sobie Honde Preludę V, treraz widze ze zrobiłem dobrze :) i jestem z niego zadowolony a to chyba najwazniejsze :)
mogłoby być ciut lepiej z przyśpiechą :) moim zdaniem nie czuć na 1 i 2 tych 150 koni :) ale potem jest całkiem przyjemnie. po za tym wszystko jest ok.
dwa razy nie chciał mi wejść bieg wsteczny :)
perfekcyjnie, słyszałem tez nie pozytywne opinie ale nie moge ich potwierdzić
mam wersję lift back wiec do tyłu jest tragedia ale tylko podczas cofania, podczas jazdy komu to potrzebne, pozostałe kierunki perfekt. doskonałe wyczucie przodu auta.
uważam że mogło by byc troszkę lepiej :) ale i tak jest bardzo wygodnie.
kiedyś naprawdę przy duuuużym deszczu był poważy problem, nie mogłem przez kilka minut opanować zaparowania szyb, musiałem włączyć dosłownie wszystko na maxa i sie zatrzymać :) lol
Dla kierowcy i pasażera z przodu miodzio, ale ze względu na to że mam wersje liftback to nad końem tylnej kanapy w aucie zaczyna sie nagle duzy skos w dół, jeżeli ktos ma powyżej 175 cm wzrostu i siedzi z tyłu to moze szorować głową o podsufitkę a to przyjemne nie jest :). mój znajomy ma wersje sedan i tam z tyłu jest lepiej. za to ja mam o wiele większy bagażnik moge tam schować żonę i teśćiową razem wziete jak bedą niegrzeczne i wywieźć do lasu i jeszcze coś sie tam zmieści :)
uważam że jest dardzo dobrze pod każdym wzgledem zarówno pracy silnika jak i pokonywania nierówności na drodze. ale uwaga w aucie musi byc sprawna zawiecha i dobre opony to jest podstawa żeby było dobrze.
bez podniety ale jest git.
na razie super bałem sie ze coś sie posypię ale nie, dlatego polecam kupno samochodów od dobrych,dbajacych o auto znajomych :)
jest to moja trzecia Toyota i nigdy nie miałem żadnej powaznej usterki

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 16V 150KM 110kW [l/100km]

8,9