Ocena kierowcy - Toyota Avensis I Kombi

mazbiny@poczta.fm, 16 lat temu
Rok produkcji 1998
Toyota Avensis I Kombi 1.8 110KM 81kW 1997-2002 - Oceń swoje auto
Karoseria : Jakość wykończenia tego modelu jest zadowalająca. Wszystkie drzwi zamykają się lekko, wszystkie szczeliny są równe a podczas szybszej jazdy w ogóle nie słychać szumu wiatru.
Silnik pracuje bardzo równomiernie, jest w miarę elastyczny i chętni wchodzi na wysokie obroty.
Generalnie dobrze, ale biegi od czasu do czasu wchodzą nieprecyzyjnie, z lekkim zgrzytem. Trochę się tutaj zawiodłem.
Zawieszenie jest naprawdę godne polecenia. Miękko przejeżdżą się przez nierówności, auto na zakrętach nie przechyla się zbyt mocno, bardzo dobrze rozwiązany układ jezdny na nasze polskie drogi.
Widoczność na boki i do tyłu rewelacyjna.
Na desce rozdzielczej wszystkie przełączniki i dżwigienki rozplanowane są prawidłowo, ale brak na przykład podłokietnika. Bardzo dużo schowków.
Samochód nie nagrzewa się tak szybko jak oczekiwałem. Może to dlatego, że mam akurat wersję kombi, ale jak się już nagrzeje to powietrze wydobywające się z kratek nawiewowych jest wręcz gorące.
Zarówno z przodu jak i z tyłu miejsca jest pod dostatkiem. Z tyłu bez większych problemów może podróżować trójka rosłych pasażerów.
Jeździłem już cichszymi autami, ale nie jest źle. Silnik jest właściwie niesłyszalny na biegu jałowym, ale podczas jazdy powyżej 3tys. obr./min daje się już we znaki.
Silnik 1.8 Lean Burn (tzw. ubogie spalanie) i faktycznie ma to pokrycie w rzeczywistości. Na trasie przy prędkości 90-100km/h spala nawet poniżej 6l, najniższe zmierzone zużycie paliwa to 5,8l/100km. W mieście nie jest już tak "różowo", spalanie w granicach 9-10l.
Jak do tej pory żadnych usterek.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 110KM 81kW [l/100km]

7,9