Ocena kierowcy - Toyota Avensis I Kombi

Rok produkcji 2001
Toyota Avensis I Kombi 2.0 D-4D 110KM 81kW 1999-2002 - Oceń swoje auto
Inne : spalanie
Silnik : koło dwumasowe
Jestem bardzo zadowolony z zakupu. Mam doskonały samochód do dojazdów do pracy jak i wyjazdów wakacyjnych z rodziną, przytym jest oszczędny a koszty utrzymania są na przyzwoitym poziomie.
Silnik jak na diesla bardzo cichy, jedynie na zimnym troche słychać. Jazda z większymi prędkościami nie męczy.
samochód prowadzi się bardzo ładnie, dobrze wyłapuje nieruwności, w ostrzejszych zakrętach zawieszenie jest troche za miękkie ale to nie samochód sportowy tylko rodzinny.
doskonała we wszyskich kierunkach
wszystko czytelne i na swoim miejscu
szybko rozprowadza obieg powietrza po kabinie, klima niby automatyczna ale czasami trzeba jej pomuc
5 osób nie będzie narzekać nawet na dłuższej trasie
jak na diesla i tę klase samochodu jest bardzo dobrze
Jest to element który mnie najmilej zaskoczył. Samochód spala w cyklu miejskim od 5,7l do 6l a przy agresywnej jeździe 6,8l i jeszcze nigdy nie przekroczył tej wartości.
Za te pieniądze nie znalazłem nic leprzego w takim stanie i tej klasie samochodu.
Poza częściami eksploatacyjnymi nic jeszcze nie wymieniałem. Raz po przejechaniu 7tys km filtr paliwa się zanieczyścił od naszych wspaniałych paliw co powodowało dławienie się samochodu. Części do samochodu są takie jak i jego klasa czyli średnie.
Wymiana koła dwumasowego, ale wtych samochodach jak i w wielu innych dieslach można to nazwać częścią eksploatacyjną, a wymiana jest średnio co 150-200tyskm, koszt z robocizną na oryginalnych częściach 2200zł, przy okazji można wymienić sprzęgło 600zł.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 D-4D 110KM 81kW [l/100km]

5,7