Ocena kierowcy - Toyota Avensis I Kombi

klusek66, 14 lat temu
Silnik 2.0 D-4D 110KM 81kW
Rok produkcji 2002
Toyota Avensis I Kombi 2.0 D-4D 110KM 81kW 1999-2002 - Oceń swoje auto
Inne : kupują auto poleasingowe spodziewałem się większych problemów z awaryjnością a to co było albo a. mozna przezyć albo b. musiało się stać po przejechaniu tych kilometrów
Układ elektryczny
Dla czterosobowej rodziny w sam raz, jednak gdy wsiada babcia z kotem robi się ciasno i niewygodnie. Irytują awarie drobiazgów, np. wewnętrznego oświetlenia czy automatycznej regulacji szyby bocznej kierowcy. Z grubszych spraw to awaria koła dwumasowego ale zepsuło się wtedy gdy miało się zepsuć. Ogólnie dobrze z plusem.
głośny, szczegónie zimny przypomina mi klekot mojej kochanej \"beczki\"
pedał sprzęgła wchodzi baaardzo ciężko, lewarek chodzi ciężko ale nie wiem czy to przypadłośc tylko mojego egzemplarza czy jest to norma dla modelu.
nie narzekam
bez zaskoczeń, wszystko jak na dłoni
co musi byc pod ręką - jest
przednia szyba zimą lubi zamarznąć od środka, klima w miarę sprawnie nagrzewa wnętrze
kabina: jak pisałem już wczesniej rodzice plus dwójka dzieci - ok, piąty pasażer raczej niekoniecznie (i ten kot!) bagażnik: super, po wyekspediowaniu dwóch babci pociągiem na wakacje do kufra weszły bagaże calej naszej rodziny. rewelacja.
diesel - głośno w środku i opony michelina
5,6 l w trasie przy oszczednej jeździe a 4,9 przy baaardzo oszczędnej czyli nie wychodziłem ponad 90 km/h ale to było jakieś 50 tys km temu, od tamtej poru nie sprawdzałem. W mieście zima i z klimą do 8,5 co uważam za niezły wynik biorąc pod uwagę korki
szukając przed 4 laty samochodu wybierałem między octavią 1.9 TDi a Avensisem i nie zawiodłem się. Brak zaskoczeń in minus więc uważam, że te 35 000zł wydane w 2006 roku to była dobra cena
lampki wewnętrzne raz świecą a innym razem nie - to zdaje się wina całej instalacji, która sie powoli utlenia, szyba kierowcy po wciśnięciu przycisku AUTO lubi z powrotem wrócić na dół
awaria koła dwumasowego po przejechaniu 160 000 km ale to raczej efekt TTTM

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 D-4D 110KM 81kW [l/100km]