Ocena kierowcy - Toyota Avensis I Kombi

macx25, 11 lat temu
Silnik 2.0 D-4D 110KM 81kW
Rok produkcji 2001
Toyota Avensis I Kombi 2.0 D-4D 110KM 81kW 1999-2002 - Oceń swoje auto
Silnik : Myślę że największym atutem tego auta jest silnik. pomimo upływu 11lat nie zaobserwowałem wycieków jak i turbina bez śladów przepoceń silnik pracuje równo i cicho
całokształt oceniam na dobry. Do końca proszę sie nie sugerować moją opinią ponieważ auto posiadam dopiero miesiąc czasu i póki co przejechałem nim 1000km
Ogólnie nie ma do czego się przyczepić, silnik pracuje w miarę cicho i równo jak na model 11letni jak na 110km żwawy choć demon prędkości to to nie jest
Biegi wchodzą bez żadnych zastrzeżeń lekko i płynnie, chodź podczas manewrowania na pół sprzęgle auto lekko ale to naprawdę lekko telepie (nie wydaje mi się żeby była to dwumasa bo nie wydaje metalicznych dźwięków i dzieje się to tylko przy manewrach)
Bez zastrzeżeń auto dobrze znosi dziury i trzyma się drogi
Widoczność bardzo dobra, słupki nie zasłaniają widoczności. W lusterkach wszystko dobrze widać.
wszystko w jak najlepszym porządku tym autem aż się chce podróżować
przy wysokich temp. klimatyzacja świetnie się spisuje, szybko schładza pomieszczenie. Ogrzewanie również działa bez zarzutów, jedynie co to trzeba trochę poczekać aż auto się nagrzeje. Plus mojego modelu (nie wiem czy to jest we wszystkich modelach)ale mam coś takiego jak podgrzewanie elektryczne obiegu wody dzięki czemu auto w zimie szybko nabiera temp.
miejsca w pierwszym rzędzie pierwsza klasa, wystarczająco miejsca na nogi. Jedyna lipa to podłokietnik za nisko osadzony, bardzie się przyda pasażerowi jak kierowcy. Co do drugiego rzędu również wszystko jest w jak najlepszym porządku. wystarczająco dużo miejsca by wygodnie jechać w cztery osoby.
bardzo dobrze wyciszone wnętrze. w czasie jazdy miejskiej zupełnie nie słychać silnika ani otoczenia.
Zużycie paliwa takie se nie za duże nie za małe, w granicach rozsądku. W trasie do prędkości przepisowej autko nie wykazuje jakiegoś większego apetytu na paliwo.Jedyna dość poważna wada to dosyć wysoka cena części mowa o oryginałach bo nie uznaje zamienników. Ostatnio wymieniałem kompletny rozrząd z filtrami i olejem to koszt 1650zł jedyne pocieszenie jest w tym że oryginalny rozrząd wytrzyma ok 130tyś km Dużo czytałem o dwumasie i to także nie za tania impreza.
ogólnie cena jak dla mnie trochę wygórowana bo bardzo ciężko kupić dobry egzemplarz o przebiegu mniejszym niż 200tyś km auto niestety już wiekowe ale ogólnie avensis słynie z bezawaryjności i tego się trzymajmy
jak na razie nie miałem żadnych usterek

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 D-4D 110KM 81kW [l/100km]

6,6