Ocena kierowcy - Toyota Avensis I Kombi

Piotr, 18 lat temu
Silnik 2.0 D-4D 110KM 81kW
Rok produkcji 2000
Toyota Avensis I Kombi 2.0 D-4D 110KM 81kW 1999-2002 - Oceń swoje auto
Solidne auto, oszczędne (przy swoich gabarytach) w eksploatacji. Nie kłuje osób postronnych w oczy. Wierny przyjaciel rodziny.
Na luzie słychać, że to diesel. Ale jest to trochę uciążliwe przy zimnym silniku, potem cichnie. Ze wzrostem prędkości w kabinie jest coraz ciszej - do pewnej granicy oczywiście. Elastyczność oceniłbym na 5,0. To zasługa momentu obrotowego przy 2000 obr.
Nie mam nic do zarzucenia w codziennej eksploatacji. No a sportowo przecież nikt normalny nie będzie tym jeździć.
Nie mam zastrzeżeń. Kombi to jak duża szklarnia - widać prawie wszystko, zwłaszcza tył przy parkowaniu.
Trochę karkołomna obsługa wszystkich wycieraczek i spryskiwaczy (przód i tył) w jednej dźwigience. Przy odrobinie samozaparcia i manualnych ćwiczeń do pokonania.
Dzięki automatycznej klimatyzacji raczej bez problemów.
Przód - w porządku. Miejsca dość i przytulnie. Z tyłu w porównaniu z moją poprzednią Cariną ciaśniej.
Poza pracą silnika na jałowym biegu i przy zadbanym zawieszeniu - dość cicho.
Przy baaardzo spokojnej jeździe po mieście 7,7l, w trasie ok. 5l. Większe przeglądy to dość bolesna cenowo sprawa. Napraw poważniejszych nie miałem
Cena nowego kombi D-4D - no cóż... Ale zadbany kilkuletni egzemplarz ze znanych rąk (miałem to szczęście!) to rzecz absolutnie godna polecenia
Kołki mocujące roletę bagażnika do tylnego uchwytu często przestają być integralną częścią samochodu. Serwis autoryzowany nie może? nie chce? nie potrafi? naprawić tak skomplikowanej usterki. Oferują kompletną roletę i to bynajmniej nie za grosze. To po prostu bolesna kpina z klientów. Ale rozumiem, że dziewczyny odbierające telefon w serwisie i podające kawę trzeba z czegoś utrzymać...
Dziennik kosztów dla Toyota Avensis I Kombi 2.0 D-4D 110KM 81kW
6,7