Ocena kierowcy - Toyota Avensis I Kombi

Jerzyk1969, 17 lat temu
Silnik 2.0 TD 90KM 66kW
Rok produkcji 2002
Toyota Avensis I Kombi 2.0 TD 90KM 66kW 1997-2002 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Bardzo komfortowe, a jednocześnie nie wpada w nieprzyjemne kołysanie. Wszelkie dziury czy nierówności drogi "łyka" bez problemu.
Ten model i markę mogę polecić każdemu kto szuka dużego komfortowego samochodu o niewielkich kosztach utrzymania
Jak na ropniaka to nawet całkiem dobrze, ale poprzedni samochód miałem benzynę i wyraźnie słyszę różnicę w głośności pracy. W trasie bez znaczenia.
Bez większych zastrzeżeń, ale mogło by być lepiej.
Pełna kontrola nad samochodem, doskonałe resorowanie i "gładkość" prowadzenia.
Mimo że jest to znacznej długości kombi - nie ma problemu z widocznością. Przydałoby się żeby w standarzdie był czujnik parkowania (Avensis II czujnik już ma)
Bez zastrzeżeń, wszytko pod ręką i tam gdzie trzeba. Jedyny drobiazg który mnie irytuje to sterowanie radiem bezpośrednio na kierownicy, w poprzednim samochodzie (Ford Focus I) był dodatkowy drążek za kierownicą i zawsze był w tym samym miejscu, tutaj ciągle mam problemy z trafieniem w klawisze...może nie wszystkim to przeszkadza, ale...
Klimatyzacja działa bez zastrzeżeń, przydała by się jeszcze ogrzewana przednia szyba na zimę - wtedy ideał.
Doskonale wyprofilowane siedzenie kierowcy z podparciem lędźwiowym oraz pełna regulacja pozwala każdemu dobrać wygodną pozycję za kierownicą. Pasażerowie także nie narzekają na brak miejsca czy niewygdne fotele. Poza tym trwałość - po 190 tys nie widać po welurowych siedzeniach żeby były choć odrobinę zużyte lub zapadnięte
Jak to ropniak, przy starcie cicho nie jest, po rozgrzaniu silnika - ok. W trasie bez zastrzeżeń.
Rewelacja, po ostatnim przeglądzie wyzerowałem komputer pokładowy, i teraz po przejechaniu ok 5 tys km pokazuje mi zużycie średnie 6,2 litra. Dodam tylko że 50% z tego to Wrocławskie korki, reszta trasa. Mój poprzedni benzyniak zużywał średnio 11 litrów benzyny (silnik 1.8, moc ta sama) i to chyba najlepiej pokazuje różnicę. Poza tym zero problemów z usterkami. Tylko przeglądy, filtry, olej i jazda.
Dla mnie ideał.
Bez zastrzeżeń do wykonania samochodu, wszystko działa tak jak w nowym aucie.
Zero poważnych usterek.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 TD 90KM 66kW [l/100km]