Lista ocen Toyota Avensis I Sedan (119) - Bezawaryjność (drobiazgi)

Na liście zabraknie 162 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~bartek125p@wp.pl
Sedan 1.6 110KM 81kW
Przez 2,5 roku użytkowania i zrobieniu tym samochodem ponad 40.000 km wymieniłem termostat ponieważ auto się nie dogrzewało w trakcie jazdy tylko na postoju po czym znów jeździło niedogrzane, 2 razy był spawany wydech (korozja), wymienione zostały gumy stabilizatora z tyłu (częsta przypadłość avensisa I generacji) oraz wymienione zostały tarcze hamulcowe wraz z klockami hamulcowymi, ponieważ było odczuwalne bicie przy hamowaniu na kierownicy i...
~Ł. H. (Ali)
Sedan 1.6 110KM 81kW
N I C mi się nigdy przez 8 lat użytkowania nie zepsuło, poza spalonymi żarówkami świateł mijania. Nie zdażyła się sytuacja by auto nawet przy -30 stopniach nie odpaliło za pierwszym razem. Nic nie trzeszczy, nic nie stuka. Gdyby nie nieco wytarta kierownica i gałka zmiany biegów auto w wieku lat 8 z zewnątrz i wewnątrz jak wyprowadzone wczoraj z salonu. A jeździ nawet lepiej niż na początku bo dotarty :)
~Mateusz
Sedan 1.8 129KM 95kW
Najbardziej drobna usterka to chyba awaria pilota od alarmu, który odkąd mam ten samochód bardzo kiepsko działał. Więc alarmu już nie mam. Kolejna błaha acz bardzo wkurzająca usterka to blokujące się hamulce. A to mechanik zregenerował zacisk a to wymienił przewody a one i tak po 30 tyś blokują. Jak nie główne hamulce to ręczny. Masakra
~kb
Sedan 1.6 110KM 81kW
W trasie nigdy nie zawiodła, rankiem zawsze odpaliłem (wystarczy dobry akumulator a przy -20 załapał za pierwszym razem). Profilaktycznie wymieniłem chłodniczkę oleju bo już się \"pociła\" (koszt 100zł-2h roboty), podobnie uszczelka pod klawiaturką (koszt 18zł-30min roboty) oraz łączniki stabilizatorów(koszt 110zł-2h roboty). Oleje i filtry to standard :)
~Pragmatyk
Sedan 1.6 110KM 81kW
Naprawy to regeneracja głowicy po 100 000 na gazie 1000 pln , wymiana gumowych el zawieszenia po ok 150 000 km , 800 pln wymiana ostatniego tłumika 380 pln.Naprawa stacyjki 100 pln I to wszystkie grubsze wydatki na przestrzeni 165 000 jestem b.zadowolony. Jedyny minus to schizujący przy deszczowej pogodzie autoalarm montowany u dealerów Yoyoty
~trak
Sedan 1.6 110KM 81kW
Jak wyżej napisałem jeżdze nią rok zrobiłem 50tysi,nic się nie zepsuło.Jedynie klocki hamulcowe wymienione i jakaś uszczelka.2x żarówki z przodu raz z tyłu w reflektorze.Auto jest BEZAWARYJNE.Jak czytam komentarze niektórych uzytkowników jezdze 3 lata zrobiłem 10tys ;), i mi sie zepsuło.Zepsuło się bo auto stoi :).
~Zolty
Sedan 1.6 110KM 81kW
Wymienie niektore: swiszczaca uszczelka drzwi kierowcy, przepalona zarowka podswietlenia deski, po 36 tys. km pasek osprzetu do wymiany (gwarancja), cieknacy amortyzator, duzo trzaskow i swierszczy juz po 2 latach eksploatacji (na polskich drogach to chyba norma). Przepalajace sie zarowki w swiatlach mijania (zawsze prawe!).
~Piotrek
Sedan 2.0 128KM 94kW
zanim kupiłem go czytałem na forum o "bezawarajności poza ........" mnie niestety spotkały wszystkie te "poza" masakra!!!! stacyjka, motoryczne bicie tracz i bębnów (2 razy wymiana w ciągu pół roku!!!), fabryczny centralny zamek z alarmem (działa jak CHCE), i inne pomniejsze wkurzające drobiazgi...
~przybysz
Sedan 1.6 110KM 81kW
skrzypi tylna klapa mimo regulacji zamka, trzeszczy deska rozdzielcza w temperaturach ponizej minus 20, plastyk na desce rozdzielczej i na drzwiach zbyt twardy, słabe opony fabryczne, niekontaktuje prawa tylna lampa. Zbiera sie woda w progu po duzym deszczu.
~Bayer3310
Sedan 1.8 110KM 81kW
wyrobiona stacyjka po około 130000, tania naprawa jak się nie jedzie do autoryzowanego serwisu wystarczy podgiąć blaszke w stacyjce (cena około 120-150 zł) oprócz wymiany pokrzywionych tarcz hamulcowych, drązków kierownicy, gumek stabilizatorów nic nie było robione
Toyota Avensis I Sedan