Ocena kierowcy - Toyota Avensis I Sedan

RR, 16 lat temu
Rok produkcji 2000
Toyota Avensis I Sedan 1.6 110KM 81kW 1997-2002 - Oceń swoje auto
Inne : Wszysko lekko pracuje. Biegi wchodzą mięko "jak w masło", silnik ładnie wchodzi na obroty, a we wnętrzu cicho - ogólnie OK.
Układ elektryczny : Przepalona żarówka
Karoseria : Mam wrażenie że bardzo mięki jest lakier. Cząsto są drobne zarysowania, odpryski - obicia.
Układ hamulcowy : Hamulce super mocne. W porównaniu do mojego poprzedniego samochodu Vectry A są dużo sprawniejsze.
Kupiłem to auto od pierwszego właściciela który kupił go w salonie. Auto od początku serwisowane było ASO Toyota. Jest bezwypadkowe. Ogólnie b.dobre auto.
Silnik ładnie się wkręca na wysokie obroty ale dopiero od 3tys.
Szkoda że wsteczny nie posiada synchronizacji i wymaga precyzji przy wkładaniu. Jak zrobisz to niezbyt dokładnie to zgrzyta.
Trochę buja na zakrętach ale to pewnie dlatego iż nie posiadam opon o niskim profilu. Jeżdżę na 185x65x14.
Do przodu bardzo dobrze. Do tyłu na wyczucie nie widać końca klapy bagarznika.
Wszysto jest pod ręką.
Z wentylacji wydobywa się nieprzyjemny zapach ale po włączeniu klimy wszystko mija i jest OK.
Dużo miejsca dla kierowcy i pasażerów.Bardzo dobre podparcie kręgów lędzwiowych u kierowcy co ma znaczenie przy długich trasach.
Bardzo cicho do 120km/h potem głośniej ale trzeba przecież słyszeć jak silnik pracuje.
W mieście przy bardzo krótkich przejazdach 8,2 - 8,5 l/100km poza miastem w trasie zależnie od dynamiki jazdy 5,8-6,5 l/100km benzyny. Ostatnio zrobiłem trasę 380 km z obciążeniem: 4 osoby, szybkość 100 - 110km/h zużycie paliwa było zaskoczeniem 5,8 l/100.
Jakość b.dobra cena rozsądna jak na ten rocznik.
Jak narazie mie miałem zaskakujących przygód, niespodzianek lub awarii.
Bez usterek

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 110KM 81kW [l/100km]