Ocena kierowcy - Toyota Avensis II Hatchback

Silnik 2.4 VVT-i 163KM 120kW
Rok produkcji 2004
Toyota Avensis II Hatchback 2.4 VVT-i 163KM 120kW 2002-2009 - Oceń swoje auto
Silnik : Japonia ! Nic się nie dzieje z nim rozrząd łańcuch bez obsługiwane
Układ elektryczny : Sonda lambda są 4 więc raz w roku jakąś się psuje, tanie nie są ale i bez nich da się jeździć. Wystarczy emulowac sondy za 40 zł
Auto wygodne, bezpieczne i szybkie . Bez awaryjne, w środku cicho ,dobra pozycja za kierownica. Wszystko pod ręką. Trochę drogie w utrzymaniu ,ciężko założyć lpg do tego silnika . Automat oceniam dobrze
Elastyczny, moc jest wystarczająca. Rozrząd na łańcuszku bezobsługowy. Jedyne co w nim wymieniłem to sondy lambda, są cztery także raz w roku jakąś może się zepsuć. Chyba najgorzy element silnika to ciągle używający olej . Raz w miesiącu trzeba dolewac. ..
Zmienia biegi płynnie, kick down również działa. Czasami wydawało mi się, że po wrzucenie D i trzymanie hamulca były delikatne drgania mówili w salonie że to normalne. ..
W miarę precyzyjny , przy dużych prędkościach również, zawieszenie trwałe i radzi sobie z naszymi dziurawy mi drogami
Wyglądem trochę przypomina poloneza. Dobrze zabezpieczony anty korozyjnie.
Bardzo dobra do przodu i tyłu również, nic nie przeszkadza , wygodnie się parkuje pod sklepami i galeriami handlowymi nawet mojej żonie
Wszystko pod ręką, panel środkowy w miarę intuicyjny, ale szybko się przyczepia kurz i wygląda jak po rysowane
Dwustrefowy klimatronik działa perfekcyjnie , szybko się nagrzewa
Miejsca jest dość sporo , dla 4 osób powinno wystarczyć. Bagażnik jest ogromny!
Do 120 km/h jest ok powyżej coraz głośniej od 160km/h rozmowy są bardzo ciężkie ,radio musi głośno grać żeby można było jakoś jechać
Mam tylko benzynę 2.4 potrafi swoje spalić, do tego mam ciężko nogę to 13l moja żona potrafiła jechać na 8l . Części ogólnie jak to do Japończyk tanie nie są ale zadko sie coś wymienia
Trochę drogie auto w zakupie ,plus taki ze w silniku nic się nie robi i bardzo mało traci na wartości, kupując dobre używane auto po ponad roku przy odsprzedaży zarobiłem
Japonia ! Silnik to naprawdę się nie psuje ! Tylko ten olej ... Trzeba sprawdzać raz w miesiącu
Nic tylko sonda lambda

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.4 VVT-i 163KM 120kW [l/100km]