Ocena kierowcy - Toyota Avensis II Kombi

Silnik 1.6 VVT-i 110KM 81kW
Rok produkcji 2004
Toyota Avensis II Kombi 1.6 VVT-i 110KM 81kW 2002-2009 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Niezniszczalne.
Polecam rodzinom, szukającym bezawaryjnego samochodu za rozsądne pieniądze.
Silnik toyoty to 1.6 na zmiennych fazach rozrządu VVti. Generuje moc 110 KM co jednak nie jest aż tak mało gdy weżmiemy pod uwagę , że Avensis w tej wersji waży 1300 kg. Silnik chodzi równo i w jego głośność jest oczywiście zależna od wysokości obrotów. Na wyższych obrotach już go nieco słychać w kabienie, Dlatego ujemne punkty dla wyciszenia.
Niestety w porównaniu do corolli, którą miałem wcześniej ustępuje jej pod względem precyzyjności z jaką wrzuca się biegi. Oczywiście nie jest żle i biegi wchodzą gładko, ale jakoś w rolce to śmigało lepiej.
Zawieszenie od nowości. Nic nie stuka , nic nie puka. Prowadzi się pewnie. Na zakrętach lekko się przechyla, jednak trzyma się drogi bardzo dobrze. To chyba jest zaleta wszystkich toyot i za to trzeba je chwalić. Nie jest to suuper komfortowe zawiesznei jak w mercach lub bmw, ale za to bezawaryjne co jest jego ogromnym plusem.
Widoczność do przodu niezła, o wiele lepsza niż np w Audi A6 z 2002 roku, w którym nic nie widać :) Światła również są niezłe , pomimo że nie posiadam ksenonów tylko soczewki i zwykłe żarówki. Widocznośc do tyłu w lustekach baaardzo dobra a zapewniają to duże lusterka, doceni to każdy właściciel Avensiska. Widoczność w lusterku środkowym gorsza, ale to jest Kombi więc nie oczekujmy tutaj takiej widoczności jak w hatchbacku.
Wszystko na miejscu. Podłokietnik to baardzo dobre rozwiązanie i nie wyobrażam sobie jazdy bez niego. Na dłuższe trasy idealny. Schowki, radio i sterowanie nawiewami również w dobrych miejscach , do wszystkiego jest blisko i przejrzyście. Toyota to bezwzględny lider na tym polu.
Szyby odparowują się bardzo szybko. Nic nie zamarza w środku. Środek jest suchy i pachnący :-) Klima działa bardzo dobrze i mrozi palce w upalne dni. Może minusem w moim modelu jest to że jest to manualna klima. Ale nie jest to aż tak ważne jak komuś się to może wydawać. Można precyzyjnie ustawić temperature i w lecie nie ma potrzeby na ciągłe manipulowanie nawiewem.
~Jest sporo miejsca. A najlepsze w tym samochodzie są fotele z tyłu. Pasarzerowie mają wiele miejsca na głowy i na nogi. Bez porównania z np Audo A4, które jest o wiele mniejszym samochodem w środku. Między innymi dlatego nie zdecydowałem się na kupno A4.
Do 100 km/h jest ok. Powyżej 140 już jest głośno, ponieważ silnik trzeba trzymać na wyższych obrotach. Gdy puścimy na luz przy tej prędkości zobaczymy, że hałas pochodzi głównie od silnika. Samochód jest wyciszony ok, jednak grodź wg mnie - średnio.
Jak narazie napraw nie było. A dodam że samochód ma już 8 lat a ja użytkuje go od roku. Pro prostu się nie psuje i oby tak zostało. Wymieniłem jak narazie olej i filtry i wycieraczki. Pali sporo, ale każda toyota w benzynie nie jest ekonomiczna. 5.7 litra udalo mi się na trasie do 100km/h . po mieście 7.5 średnio.Ponieważ nie jeżdżę dużo nie opłaca mi się wkładać gazu.
Za używany 8 letni samochód zapłaciłem 26 tyś złotych. Nie mało, ale jak narazie nie dołożyłem do tego interesu i oby tak dalej. Lać benzynę i jeździć.
Nie mam się do czego przyczepić jak narazie. Jak coś padnie to się pochwalę :)
Hmm. Aaaa wiem. Raz rozładował mi się akumulator :) chyba alarm się włączył w nocy.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 VVT-i 110KM 81kW [l/100km]

6,7