Ocena kierowcy - Toyota Avensis II Kombi

toyo1, 18 lat temu
Silnik 1.8 VVT-i 129KM 95kW
Rok produkcji 2004
Toyota Avensis II Kombi 1.8 VVT-i 129KM 95kW 2002-2009 - Oceń swoje auto
Jak dla mnie udany samochód, spełniający większość moich potrzeb przewozowych, pewny w prowadzeniu, niezawodny o prestiżowym wyglądzie.
Silnik cichy, w miarę eleatyczny, wystarczający do sprawnego przyspieszania i jazdy drogowej nawet w kombi i przy pełnym ładunku. Niezbyt paliwożerczy, lubi wysokie obroty.
Tak jak lubię, precyzja na dobrym poziomie, skok dźwigni jak dla mnie OK, biegi wchodzą z lekkim oporem ale precyzyjnie.
Tu nie mogę się przyczepić, pewne prowadzenie przynajmniej na zakretach i polskich koleinach, dobre tłumienie nierówności, ciche na naszych dziurach. Zupełnie nie rozumiem opinii negatywnych - no chyba, że ktoś od samochodu osobowego wymaga zawieszenia sportowego - ale to inna bajka.
W zasadzie dobrze do przodu /może trochę przeszkadza lewy słupek/ tył niestety niezbyt dobrze - przyciemniane szyby, w praktyce zbyt skape oświetlenie cofania powodują, że wieczorem jest b. ciężko wykonywać operacje jazdy wstecz - konieczne czujniki cofania i uzupełnienie oświetlenia cofania.
Tu też dobrze choć jeden/dwa mankamenty się znajdą np. brak podświetlenia regulacji wysokości świateł no i może uchwyt na napoje tuż nad konsolą radia / ja w czasie jazdy nie piję i trzymam tam komóre więc mi to nie wadzi ale spróbujcie umieścić tam kubek z płynem to radio do naprawy/.
Nie mam uwag zimą świetnie i szybko grzeje, latem super chłodzi - nieprawda, że przy 25 stopniach sobie nieradzi, dobrze sobie radzi z upałami nawet ponad 40 stopni w cieniu - wakacje rok 2005 Hiszpania byłem sprawdziłem - było super.
Dobrze a nawet bardzo dobrze - to kombiak więc nie ma do czego się przyczepić. Regulacja ustawienia przednich foteli rewelacja w stosunku do innych marek zwłaszcza producentów europejskich. Podobny zakres regulacji widziałem i miałem w amerykańskich krążownikach szos /Buck, Chevrolet, Cadillac/.
Wyciszenie super zarówno silnika jak i układu jezdnego, do tego świetny zestaw muzyczny /no może przydałaby się funkcja odtwarzania mp3/ z b. dobrymi głośnikami - nie zgadzam się z jedną z opinii o jakoby tragicznym brzmieniu tego zestawu zapewniam mam doświadczenie w słuchaniu muzyki /sprzęt domowy Studer wersja pro/i uważam że jak na zestaw samochodowy brzmi on zupełnie prawidłowo.
Jak na dość duży silnik dobrze latem w upały na trasie nawet 5,6 l/100, miasto 7,5 l/100, teraz zimą przy mrozach i w mieście /klima włączona non stop/ 8,6-9,3 l/100
No cóż Toyota Ave tania nie jest ale też uważam, że nie jest to samochód dla przeciętnego Kowalskiego, więc nie tacy powinni go kupować a potem głosno narzekać na koszty utrzymania - trudno mieć samochód z wyższej półki i mieć nadzieję na ponoszenie kosztów eksploatacji jak za malucha. Moim zdaniem wart jest swojej ceny gdy będę stał przed wyborem kupna nowego Toyota będzie brana pod uwagę.
Wymiana fotela kierowcy /skrzypiał/, wymiana emblematu na listwie bocznej, wymiana uszczelki lewego reflektora - parował
Wymiana elektrycznej kolumny kierownicy /stara lekko stukała na nierównościach - nowa super cicha i bardzo pewnie i płynnie pracuje mam ją już ponad rok/

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 VVT-i 129KM 95kW [l/100km]

6,9