Ocena kierowcy - Toyota Avensis II Kombi

bieniek, 9 lat temu
Silnik 2.0 D-4D 116KM 85kW
Rok produkcji 2005
Toyota Avensis II Kombi 2.0 D-4D 116KM 85kW 2002-2005 - Oceń swoje auto
Silnik : dość ekonomiczne auto jak na te gabaryty. Dość dobre zabezpieczenie korozyjne. Dość dobra jakość. Generalnie samochód mogę polecić. Kupując je z założenia jako limuzyna możesz się rozczarować. To auto z nutką aut japońskich. Nie myl go z audi i mercedes. Nie szukaj super komfortu i płynięcia po jezdni. To nie to auto. Co do dynamiki to po prostu jedzie. To nie bolid F1. Do normalnej jazdy 116 koni wystarczy.
Oceniam na dobrze gdyż nie jest to auto idealne zresztą takie auta nie istnieją. Jako całokształt ocenię że to dobre auto.
Tu jest dobrze. Spalanie jak na gabaryty tego auta jest super. Średnio 6,2-6,4. Może być mniej może być więcej zależy od stylu jazdy i trasy. To co podałem to cykl mieszany. Jedyne do czego można się przyczepić to odpalanie auta jak w toyotach. Trzeba przekręcić rozrusznikiem ze 3 obroty silnika zanim zaskoczy. Po prostu toyoty tak mają bynajmniej tej generacji w dieslu.
Chodzi dobrze, prawidłowo itd. Może nie jest to szczyt marzeń. W audi 80 mi chodziło płynnie miękko łagodnie. Ta sztywno tak po japońsku taki urok japan car
Podobnie jak skrzynia, dość twarde zawieszenie, takie japońskie to nie jest audi czy mercedes. To japońskie auto. Musisz lubić japońskie auta.
Jest dobrze. Standardowo
Też jest dobrze wszytko na swoim miejscu widoczne itd. Deska taka japońska może się podobać może nie kwestia gustu.
Jest normalnie. Wiadomo diesel i w zimę nie oczekuj ze nagrzeje się po jednym kilometrze. Musisz zrobić z 5 zanim dygnie wskazówka.
Przód jest ok. Trochę bym zmienił siedzenia. Są za wąskie i ranty wbijają się w nogi. Ja akurat jestem kaban. Szczupłe osoby mogą tego nie odczuć. Z tyłu za to jest rewelacja. Jakbym miał być pasażerem to wsiadam z tyłu
To trochę słabo. Słychać jakby hałas przez szybę lub uszczelkę z zewnątrz. Do 120 jest ok ale dalej już też zaczyna być głośniej.
Przez rok zmieniłem jedno łożysko z przodu. Koszt około 200zł.
Jest ok. Toyota jest dość droga ale i dość mało awaryjna. Z japońców droższa jest honda ale i lepsza. Więc cena/ jakość oceniam na dobrze.
Dość dobrze. Wymiana łożyska przez rok użytkowania. Teraz coś puka z tyłu w zawieszeniu ale pewnie jakaś guma na wahaczu. Do sprawdzenia. Generalnie jest w miarę dobrze. W audi naprawiałem co tydzień coś innego niby pierdoły ale jednak. Nie wiem jak avensis wygląda pod maską. Dolewam tylko spryskiwacz więc rzadko tam zaglądam.
brak

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 D-4D 116KM 85kW [l/100km]