Ocena kierowcy - Toyota Avensis II Kombi

Silnik 2.0 D-4D 116KM 85kW
Rok produkcji 2005
Toyota Avensis II Kombi 2.0 D-4D 116KM 85kW 2002-2005 - Oceń swoje auto
Zawieszenie
Kupiłem avensisa ok. 4 miesiące temu. Nie szczypałem się i wybrałem z górnej półki cenowej i nie żałuje. Poprzedni właściciel rzetelnie opowiedział mi o tym aucie wszystko co wiedział, m.in. nie ukrywał dwóch kolizji jakie toyota miała w przeszłości. Auto świetnie zachowane, rdza pojawiła się tylko na progach, a tak to podłoga zdrowa. Silnik pracuje równo i dość cicho jak na diesla (podobno to zasługa droższego oleju i paliwa). Auto nie ma filtra cząstek stałych co jest dużym plusem - nie muszę co kilka miesięcy jeździć do warsztatu. Jedyny wydatek jaki musiałem ponieść przez te 4 miesiące wymiana kloców i tarcz z przodu oraz oleju, który jak twierdził poprzedni właściciel należy wymieniać co 10 tyś. km. W okresie 4 miesięcy zrobiłem nim 5,5 tyś. km i sprawuje się super. Nie warto się obawiać wysokich przebiegów, ponieważ żywotność tych silników sięga 500, a nawet 600 tyś km (jak się ich nie katuje). Polecam to autko wszystkim którzy sporo jeżdżą po mieście czy w trasie.
Na progach w niektórych miejscach pojawiła się już ruda, ale reszta karoserii zdrowa.
Musiałem wymienić kończącą się chłodnicę klimatyzacji (200 zł), ale ogólnie jest nieźle.
Przy wyższych przędnościach i obrotach mógłby być cichszy, ale do miasta super.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 D-4D 116KM 85kW [l/100km]

7,3