Ocena kierowcy - Toyota Avensis II Kombi

woosa wo74@tlen.pl, 13 lat temu
Silnik 2.0 D-4D 126KM 93kW
Rok produkcji 2006
Toyota Avensis II Kombi 2.0 D-4D 126KM 93kW 2002-2009 - Oceń swoje auto
Układ elektryczny : Reflektory ksenon. Niestety w trzecim roku eksploatacji świeciły jak świeczki. Interwencja w serwisie i zostały po trzech próbach napraw wymienione na nowe.
Polecam. Świetny samochód choć nie bez wad (turbo dziura) ale na to jest rada BOX V-TECH i jest super a to wydatek 1600zł
W jeździe miejskiej auto trochę mnie rozczarowało. Wcześniej jeździłem Octavią II 1,9 TDI, która ma zupełnie inna charakterystykę silnika. Przyspiesza już od 1800 obr/min bez odczuwalnej turbo dziury. W Avensis dziura jak studnia. a moc 126 o całe 20 więcej niż skoda sugerowałaby, że powinno być lepiej. Niestety nie za dobrze. Poza miastem cudownie bez zastrzeżeń 4,5,6 bieg i można kulturalnie przyspieszać i podróżować. Po 2 miesiącach dokupiłem BOX(chip) głównie ze względu na turbo dziurę. Trochę mi go dostroili i teraz jest dużo lepiej.Nie trzeba czekać na 2500obr, żeby auto zaczęło żyć tylko już przy 1900 zaczyna dobrze się zachowywać.
Bardzo dobra skrzynia biegów. dobrze dobrane przełożenia. Jedna małą wada. Nie wiem jak u was ale u mnie ciężko wchodzą biegi szczególnie za zimnym silniku pierwszy i drugi bieg
Bardzo dobry. Samochód płynie. Duży komfort.
Duża szyba przednia duże lusterka. Konieczny w kombi czujnik cofania. Polecam.
To subiektywne. Mnie się podoba.
Świetnie działa dwustrefowa klima. Jednak rano zimą trzeba trochę poczekać na ciepełko.
Miejsca bardzo dużo. wygodne siedzena. Rewelacja
Śmigasz 180-200km/h i rozmawiasz bez problemu z rodziną
Generalnie jeżdżę do pracy 3km (dom praca) więc bardzo krótka trasa potem w pracy troszkę i popołudnia zakupowo wyjazdowe. w takim cyklu 9,5l/100km i w zasadzie nie ma różnicy czy to zima czy lato. Na trasie przy prędkości 120-150km/h 6,5l/100km ponad 180km/h na autostradach ( niemcy) spali jadąc na tempomacie ca 7,5-8l/100km. Więc moim zdaniem SUPER
Odkupiłem samochód od pierwszego właściciela. Wersja PRESTIGE - najpogatsza. za połowę ceny jaką zapłacił kupując nowe. Auto miało niecałe trzy lata. Nowe jest drogie. Polecam kupić używane.
TOYOTA
TOYOTA