Ocena kierowcy - Toyota Avensis II Kombi

rozczarowany, 13 lat temu
Silnik 2.2 D-4D 177KM 130kW
Rok produkcji 2006
Toyota Avensis II Kombi 2.2 D-4D 177KM 130kW 2005-2009 - Oceń swoje auto
Inne : NIGDY WIECEJ - ZWŁASZCZA SILNIKA 2.2 D-CAT!!!!!!!
Silnik : branie oleju i dym sa niepokojaco denerwujące
Inne : drobiazgi odpadające w nowym aucie za 140k to żarty
Zawiodło mnie to auto okropnie. Miało być tak pięknie a w okresie 1,5 roku kiedy zrobiłem 70k km byłem w serwisie 10 razy z czego auto musiałem kilka razy zostawić ma 2-3 dni. Ponadto opieszałość i rozbrajająca bezradność serwisu skutecznie zniechęciły mnie do marki.
Silnik mocny i dający radość z jazdy 177KM i 400Nm to dobre połączenie. Niestety mój egzeplarz potrzebował 1 (jednego) litra oleju na 3000km. Kopcił na biało i zużywał 10 litrów ON na 100km.
Haczy, szczególnie wredny wsteczny.
Komfortowy, ale miekki. Czasem niefajnie zakołysze, ale dla rodziny wygodny i komfortowy.
Jak w każdym dużym kombi. Czujniki sie przydadzą
Bez fajerwerków. Wsztsko pod ręką. Japońskie rozwiązania - jesli jestes przyzwyczajony do niemieckich aut - będą draznić na początku.
Grzeje i chłodzi jak należy.
Bardzo wygodnie. Również z tyłu. TO jest na prawdę bardzo komfortowe auto.
Nie czuje sie prędkości. Jedziesz 160 i słuchasz muzyki bez problemu.
Minimalne jakie udalo mi sie osiągnąć 7,5l/100 przy jezdzie gierkówką, gdzie wyprzedzały mnie TIRy. Przy normalnej polskeij jezdzie gierkówką do 140, zwalniając gdzie trzeba 9,5, maksymalne przy wariackiej jezdzie autostradą w Niemczech 12,5l. Jak na taki silnik pali o wiele za dużo
rączka rolety bagażnika została mi w ręce, klapka w konsoli środkowej przestała sie zamykać. Mistrzostwem świata jest uchwyt na kubek!!!
2 razy wymieniany czujnik ABS, zablokowany alarm fabryczny zmusił mnie do wezwania lawety. Zużycie oleju na poziomie 1 litra na 3000km i kopcenie na biało mogły wskazywac wiele poważnych usterek, jeździlem autem zbyt krótko aby do nich doszło

On - zużycie paliwa dla silnika 2.2 D-4D 177KM 130kW [l/100km]

9,7