Ocena kierowcy - Toyota Avensis II Kombi

bardzozlymisio, 17 lat temu
Silnik 2.2 D-4D 177KM 130kW
Rok produkcji 2006
Toyota Avensis II Kombi 2.2 D-4D 177KM 130kW 2005-2009 - Oceń swoje auto
Wygodny i bardzo mily samochod, szczegolnie przyjazny na dlugie trasy. Posiadam kombi i jest rewelacyjny na wyjazdy na narty, surfing gdziekolwiek. Dodtkowo dobrze sie zbiera (pewnie ze sa lepsze) ale moment obrotowy 400 daje bardzo dobre wrazenia przy przyspieszaniu powyzej 100 km. Zuzycie jest do przezycia, ogolem godny polecenia.
Wyczuwalna dziura turbo, trzeba sie przyzwyczaic zeby unikanc niemilyh rozczarowan
dlugi drazek jak w Zuku, czasem problem z 1 biegiem rzadziej ze wstecznym, poza tym OK
podsterownosc (nic dziwnego przy przdnim napedzie zwalszcza duzej mocy), troche za miekki, ale to auto rodzinne a nie WRC, powyzej 160km/h lubi na poprzecznych nierownosciach potrofi niemilo zakolysac. Szerokie opony w polaczeniu z tym zawieszeniem daja duza stabilnosc na lukach.
w przod w porzadku, ale czujniki z tylu polecam goraco
wszystko jest wmiare pod reka, krecone pierscienie na przelacznikach migaczy i wycieraczek wymagaja przyzwyczajenia, ale milosnicy japonczykow nie powinni miec problemow.
Ogrzewanie i klimatyzacja bez zarzutu, dodatkowo ogrzewanie siedzen jest milym dodatkiem.
miejsca jest naprawde wystarczajaco na kazdym siedzeniu, sam mam 186 cm i waze 90kg zarowno z przodu jak i z tylu jest wygodnie, siedzenia w wersji X sa zanacznie lepsze niz w nizszych
az za dobre, zdarza mi sie ze zdziwieniem zauwazyc ze jade 180 km/h a myslalem ze jade 120. Pod tym wzgledem bez zarzutu.
Jezdze dynamicznie, moze nawet zbyt dynamicznie i glownie na trasie rzadko udaje mi sie zejsc ponizej 9,0 l/100km. Raz jadac na tarasei Wawa - Krakow nie prekraczajac 140 uzyskalem 8,5.
Mialem dowolnosc wyboru do 150.000 PLN (auto sluzbowe). Avensis oferuje za 140.000 wyposazenie za ktore w innych markach (Audi, VW) musi sie zaplacic powyzej 200.000. Konkurentem jest Accord, ale ja mnie sie nie podoba (subiektywna opinia).
wykonany poprawnie i rzetelnie, materialy dobrej jakosc. Jedynie drazek recznego hamulca zywcem zdarty z Yaris. W polaczeni ze skorzana tapicerka wyglada okropnie.
15.000 km bez zastrzezen. Nalewam diesla i plyn do spryskiwacza. Zobacze jak wypadnie pierwszy przeglad :)

On - zużycie paliwa dla silnika 2.2 D-4D 177KM 130kW [l/100km]

9,6