Szukaj

Ocena kierowcy - Toyota Avensis III Sedan Facelifting 2015

edek, 2 lata temu
Silnik 1.6 Valvematic 132KM 97kW
Rok produkcji 2015
Przebieg: 160 tys. km
Okres użytkowania: 3 lata
Toyota Avensis III Sedan Facelifting 2015 1.6 Valvematic 132KM 97kW 2015-2018 - Oceń swoje auto
4,71
12% lepiej od średniej w segmencie
Kupiłby ponownie
5,0
Całokształt
Użytkowałem samochód 4 lata. Tzw auto flotowe (firmówka). Na początku nie byłem zbyt zadowolony z wyboru nuda i brak tabletu itd. Natomiast z biegiem czasu doceniam te auto. Naprawdę bardzo solidna konstrukcja. Samochód zdałem po po 4 latach i można powiedzieć że był niemal w stanie jak nowy. Żadnych stuków puków świerszczy itd. No kompletnie nic się nie zepsuło nie licząc kilku zarysowań plastików (te akurat dość przeciętne w miejscach niewidocznych). Myślę że takie auto to gratka na rynku wtórnym, nie ma się co zepsuć, zresztą widać to po tym jak trzyma cenę nie jest to przypadek. Mam teraz inne auto segmentu D (jeden z liderów :P ) no i niby nowocześniejszy ładniejszy, bardziej dynamiczny silnik ale generalnie juz coś tam stuka w zawieszeniu, pod maską jakieś niepokojące metaliczne stuki.... nie mam pewności czy tym autem dojadę w umówione miejsce (juz się zdarzyło że nie dojechałem... no ale to nie nudna Toyota).
Wrażenia
5,0
Silnik
Niby muł ale wystarczający do przepisowej jazdy jak trzeba to da się depnąć ale trzeba go trzymać na wyższych obrotach. Ma coś ok 11sek do setki wiec szału nie ma ale z drugiej strony wiecej nie trzeba. Przy normalnej jeżdzie średnie spalanie na poziomie 6,5 litra nie jest zadnym wyczynem. Typowa trasa np Katowice-Kielce spokkojnie można zejść do 5.5 litra jadać zgodnie z przepisami (+10 k/h). Trzeba się tylko przyzwyczaić że to nie turbo więc nie ma tego wgniatania w fotel. No i oczywiście dynamika jak to w standardowych jednostkach bez turbo, chcesz szybko przyspieczyć to trzeba redukować bieg na niższy. Jednostka podobno robi 500tys bez problemów (potem nikną z serwisów ASO). Oczywiście nie bierze oleju ani grama. Tylko wymiana co 15tys km.
5,0
Skrzynia biegów
Żadnych zastrzeżeń. Wszystko elegancko. 6 to taki typowy nadmieg autostradowy. Czasami (co dla mnie dziwne) podpowiadacz zwiany biegów kazał redukować z 6 na 5 przy obrotach na poziomie ok 3.5 tys.
5,0
Układ jezdny
Nie mam żadnych zastrzeżeń. Jak dla mnie skrojony bdb nie za twardy ale taki dość sztywny nie pływający. ŁAtie wybiera wszelkie nierówności bez jakiś niepokojących stukotów czy" dobić".
4,0
Karoseria
Mi się samochód podoba. Jedynie troche uciążliwe mycie np szczotką na stacjach bezobsługowych ze względu na różne ostre wcięcia.
Komfort
4,0
Widoczność
Widoczność OK brak jakichkolwiek zastrzeżań poza tym, że szyba tylna bez wycieraczki no ale to std w sedanach a czasami by się przydało. Duży plus za samościemniające się lusterko wsteczne.
4,0
Ergonomia
Tu bym dał 3,5 bo wchodzące bagażnika pałąki w samochodzie klasy średniej to śmiech na sali. Nie dość że brzydko wygląda to ciężko wykorzystac w pełni przestrzeń bagażową. Peugeot np potrafił to ładnie rozwiązać. Druga niezrozumiała rzecz dla mnie to brak nawiewów ze słupka dla pasażerów z tyłu. Plus za płaską podłogę.
4,0
Wentylacja i ogrzewanie
OK! Jedyny minus jaki opisałem wyżej to brak nawiewów w słupka dla pasażerów z tyłu ale system generalnie bardzo wydolny nikt nie marznie ani nikomu nie jest za gorąco.
5,0
Przestrzeń dla kierowcy i pasażerów
4 wysokie osoby mogą podróżować w warunkach komfortowych fotele bardzo wygodne.
5,0
Wyciszenie
DLa mnie jest wyciszony bardzo dobrze powyżej średniej chyba w tej klasie z tego co miałem okazję jeździć innymi samochodami.
Ekonomiczność
5,0
Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)
Serwis dość drogi i częsty no ale w zamian nic się nie psuje więc jest bardzo OK
5,0
Stosunek jakość/cena
Nie mam pytań,
Niezawodność
5,0
Bezawaryjność (drobiazgi)
Brak jakichkolwiek awarii
5,0
Bezawaryjność (poważne usterki)
Brak jakichkolwiek awarii

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 Valvematic 132KM 97kW [l/100km]

Średnie zużycie
6,2
Minimalne średnie zużycie paliwa
5,2
Maksymalne średnie zużycie paliwa
8,5
Minimalne zużycie paliwa przy oszczędnej jeździe
4,9
Zobacz więcej na temat zużycia paliwa
Zobacz raport zużycia paliwa tego kierowcy
Czy ocena była przydatna?
Dyskusja
Ładowanie komentarzy...
Toyota Avensis III Sedan Facelifting 2015