Ocena kierowcy - Toyota Avensis III Sedan

Andrzej, 12 lat temu
Silnik 1.8 Valvematic 147KM 108kW
Rok produkcji 2011
Toyota Avensis III Sedan 1.8 Valvematic 147KM 108kW 2009-2011 - Oceń swoje auto
Inne : Doskonała klimatyzacja, która uratowała mnie podczas nawałnicy (burza, potoki wody, zmienna temperatura). Mimo tylu przeciwności automatyczna klimatyzacja nie dopuściła do zaparowania szyb! Pokochałem ten samochód.
Inne : Fotel kierowcy jest zdecydowanie za wąski!
Zawieszenie
Mam poczucie, że siedzę w samochodzie najwyższej klasy. Jest elegancki, przystojny, ma ponad czasowe linie, technicznie doskonały. Myślę, że jest to dzieło sztuki technicznej.
Nadspodziewanie elastyczny silnik!!. Na piątym biegu doskonale się porusza. Jest dosyć cichy i nie jest paliwożerny: średnio 6,9 - 7,1 l/100km.
Trzeba być precyzyjnym podczas włączania pierwszego i wstecznego biegu. Mogą haczyć.
Świetny układ jezdny, pewne zachowanie na drodze, samochód jest przewidywalny. To jednak powowduje, że dla niektórych zawieszenie może być mało komfortowe.
Dobra widoczność, chociaż żałuję, że nie kupiłem czujnika odległości z tyłu samochodu. To jest jednak duży samochód.
Wąskie fotele!! Piszę o tym poniżej.
Sper, super, super!! Automatyczna wentylacja nie dopuszcza do zaparowania szyb!! To mnie uratowało w niebezpiecznej sytuacji!!
Za wąski fotel kierowcy!!!!!!!!!! Nie jestem grubasem, a jednak czuję po pewmym czasie ucisk na udach. Lepsze fotele były w moim starym samochodzie (Focusie). Reszta wnętrza jest doskonała.
Cichutki, delikatny, wspaniałe radio, super.
Staram się jeździć delikatnie wykorzystując np. zjazdy z górki na luzie itp. Charakter tego samochodu powoduje, że polubiłem \"się wozić\" a nie szaleć. Avensis to samochód dla smakoszy.
Avensis to doskonały samochód za niewygórowaną cenę!!
Patrz niżej.
Przejechałe dopiero 6500 kilometrów, więc nie mogę nic powiedzieć o usterkowości. Wyobrażam sobie jednak, że będzie tak absolutnie niezawodny, jak mój poprzedni samochód - Ford Focus!!

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 Valvematic 147KM 108kW [l/100km]

7,1