Ocena kierowcy - Toyota Avensis III Sedan

jreszet@wp.pl, 13 lat temu
Silnik 2.0 Valvematic 152KM 112kW
Rok produkcji 2010
Toyota Avensis III Sedan 2.0 Valvematic 152KM 112kW 2009-2011 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu : Skrzynia automatyczna działa naprawdę rewelacyjnie.Sądzę, że jeźdząc po mieście nie ma lepszego wyjścia
Nie jest to może samochód F1 ale mimo mojej \" ciężkiej\" nogi przyspieszenie i elastyczność w pełni wystarczająca do stonowanej jazdy. Kultura pracy powyżej średniej.
Praca automatycznej skrzyni biegów jest rewelacyjna. Niektórzy mówią, że takie same konstrukcje są w tramwaju. Nie szkodzi mogę jsździć takim tramwajem
Dosyć twardy, ale dzięki temu stabilny. Dobrze trzyma się przy większych prędkościach w zakrętach.
Nic do zarzucenia. Szczególnie że są dobre lusterka boczne.Przy cofaniu bardzo pomocne czujniki parkowania z tyłu.
Ogólnie wszystko dopracowane poza przyciskami w przednich drzwiach ( szyby i blokana drzwi) - za daleko i nisko jak dla mnie. Przycisk ręcznego pod kierownicą w chorym miejscu. Powinien być w okolicy skrzyni biegów.
OK
W porównaniu do poprzedniego samochodu mniej miejsca ale głównie z tyłu. Z przodu wystarczająco.
Nie dobre ale doskonałe. Jedno z moich większych zaskoczeń.
Zużycie trochę za duże jak na mój gust. Względnie spokojna jazda na krótkich odcinkach w mieście około 10 -10.5 litrów. Bardziej agresywnie dochodzi do 12 litrów. Na trasiepoza miastem trudno mi powiedzić bo jechałem w zimie z kufrem na dachu. Co do przeglądów jeszcze nie wiem, a do tej pory nic się nie zepsuło

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 Valvematic 152KM 112kW [l/100km]

9,3