Ocena kierowcy - Toyota Avensis III Sedan

Leszek po raz trzeci, 10 lat temu
Silnik 2.0 D-4D 126KM 93kW
Rok produkcji 2010
Toyota Avensis III Sedan 2.0 D-4D 126KM 93kW 2009-2011 - Oceń swoje auto
Inne : Po przesiadce z Mondeo wyraźnie Toyota mnie wyciszyła, jakbym mniej był w niej poirytowany pierdołami dziejącymi się na drogach. Chyba mnie wyciszyła. A to dobrze o niej świadczy.
poprzednik (Arek z Lubonia) pisze, że kiepskie czujniki, ale z opisu wynika, że ma niefabryczne, fabryczne nie mają jakiegokolwiek ekraników na pulpicie, nie wiem także co to trzeszczenie (może w sedanach lepiej są spasowane plastiki). Nie można Toyoty, czy innego producenta winić za wstawione niefabryczne pierdoły. Jestem właśnie po przeglądzie po 3 latach i wszystko działa i funkcjonuje jak w nówce. Wprawdzie mniej teraz jeżdżę, ale mam doświadczenie, to mój 9 samochód i wszystkie kupione nowe z segmentu D. Także spalanie u p. Arka 8,0 l. to musiałbym lecieć non stop 180 km/h lub stać pernamentnie w korkach. A może trzebapo prostu mieć farta lub pecha.
kultura bardzo dobra, elastyczny od niskich obrotów, nie bierze oleju (żadnych dolewk pomiędzy przeglądami, nie ma problemów technicznych.
bez problemów, dobrze zestrojona do elastyczności silnika
bardzo wyważony kompromis dobrego resorowania z zachowaniem na drodze, może Mondeo
bezproblemowo, także do tyłu
z każdego samochodu przesiadka do Ave nie spowoduje jakichkolwiek problemów z obsługą, wszystko intuicyjnie, do postojowego hamulca, wbrew opiniom, szybko się przyzwycziłem.
bezproblemowo, jednak disel to disel, jeśli chodzi o czas ogrzewania zimą
moja ulubiona ilość przestrzeni, nie za mało, nie za dużo, bagażnik również ok.
toyoty słyną z dobrego wyciszenia
ok. 5 l tras, 6 l. miasto a zimą ok.6,5-7 l. w mieście, przeglądy w średniej cenie, ale w porównaniu z fordem wydaję się, że solidniejsze.
warta ceny w konfiguracji sol plus (wersja 2010).
żadnych problemów przez 3 lata, wymieniono kierownicę (łuszczenie), wada dostawcy dla roczników 2009-2010.
bezproblemowo

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 D-4D 126KM 93kW [l/100km]