Ocena kierowcy - Toyota Avensis III Sedan

wojtmacz, 14 lat temu
Silnik 2.2 D-4D 150KM 110kW
Rok produkcji 2009
Toyota Avensis III Sedan 2.2 D-4D 150KM 110kW 2009-2011 - Oceń swoje auto
Silnik : Wydawało mi się, że będzie trochę mozolny - ale na 5 biegu wyśmienicie zbiera się do wyprzedzania. Można by rzec w mgnieniu oka.
Auto które samo się obroni. Są ludzie którzy będą mimo wszystko chwalić auta \"niemieckie\", szwedzkie czy jeszcze jakieś inne. Ja powiem tak, hasło Toyoty: \"Today, Tomorrow TOYOTA\" nie zostało wymyślone bez przemyślenia - to hasło mówi samo za siebie. Nawet te wpadki medialne, czasami kiepska obsługa w salonach. To mimo wszystko jazda tym autem te wszystkie braku rekompensuje.
Praca silnika idealna. Chociaż na początku - przy zimnym silniku (stal na zewnątrz), po uruchomieniu obroty automatycznie zwiększają się do 1100 obr/min. Wydawało mi się, że coś jest nie tak, ale później po rozgrzaniu - obroty wracają do tych przysłowiowych 800 obr/min - i jest odczucie,że silnik działa jak należy. Podczas jazdy - nie odczuwalna jest prędkość, a co najważniejsze - po naciśnięciu pedału gazu - wszystkie elementy silnika działają jak należy. Nie odczuwa się wgniecenia w siedzenie, a mimo wszystko moc jest odczuwalna.
Skrzynia jest bez zarzutów, ale jest ocena 4. Wynika to z tego, że do tej pory w autach miałem 5-cio biegową skrzynię. Tutaj trzeba się przyzwyczaić do częstszej zmiany biegów (dla konserwatywnych kierowców to powinno być atutem). Trochę dziwnie przełącza mi się biegi z 5-6 i vice versa. Ale trochę wprawy i przyzwyczajenia i nie będzie problemu. W sumie dałbym tutaj 4+
Układ jezdny - toż to istne cudo. Jest tak jak być powinno - nie jest to za twarde ani za miękkie. No i prowadzenie tego auta toż to zwykła rozkosz.
W porównianiu do poprzedniego auta (Meriva), to tutaj dałbym o wiele więcej aniżeli skala pozwala. Jak każde porównania to jest to ocena do punktu odniesienia - w moim przypadku to Opel Meriva, Kia, Renault, Polonez, maluch. Ostatni punkt Meriva - to teraz to czuję się tak jakbym wszystko miał na ręku. Nie wykonuję dziwnych ruchów z za kierownicy, aby zobczyć czy coś z prawej strony nadjeżdża (te słupki w oplu toż to masakra). Tutaj to dopiero jest luksus.
bez zarzutów i jakiegokolwiek komentarza.
ocena 4 tylko dlatego, że wcześniej przyzwyczajony byłem do innego standardu (raczej brak standardu)
No i tutaj to jest ten bodziec dlaczego te auto wybrałem (oprócz łańcuszka w rozrządzie). Jadę 1000 km wysiadam i nie jestem zmęczony - bez bólu głowy. Co niestety w poprzednich autam dosyć dokuczliwe odczuwałem. Cicho jest tak, że z własnymi myślami rozmawiam
Trochę jest rozbieżności pomiędzy tym co mówią katalogi, a tym co się osiąga. Z drugiej strony można by rzec - taki silnik, taka masa, tyle koni i tylko średnio 6,2 litra. Można się przyzwyczaić i nie jest źle - może wypracuję odpowiedni model jazdy i uda się osiągnąć ten katalogowy poziom.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.2 D-4D 150KM 110kW [l/100km]

6,3