Ocena kierowcy - Toyota Avensis III Wagon Facelifting 2015

konic, 8 lat temu
Silnik 1.8 Valvematic 147KM 108kW
Rok produkcji 2015
Toyota Avensis III Wagon Facelifting 2015 1.8 Valvematic 147KM 108kW 2015-2018 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Warte kupienia mimo małych mankamentów.
Mam to autko 3 miesiące i ogólnie jestem bardzo zadowolony. W porównaniu z Avensis II o wiele bardziej dopracowane zawieszenie, wygodne fotele, dobrze wyciszone. Nie warto dodatkowo kupować: - Kompletną porażką jest mapa nawigacji - mam Touch 2&Go - mnóstwo błędów a ekran dotykowy komputera działający jak mój palmtop sprzed 10 lat. Najlepiej własny telefon i Google maps lub inne navi - system rozpoznawania znaków - kompletnie nie sprawdza się w Polsce - system ostrzegania o przekraczaniu linii - w Małopolsce każdy trochę ścina zakręty więc ten ciągle wyje - na szczęście da się wyłączyć
Kupiłem silnik 147KM 1.8 benzyna i nie polecam. Jest niestety za slaby. Koniecznie kupować 2.0. Trzeba bardzo redukować aby bezpiecznie wyprzedzić. Wcześniej miałem silnik też 147 Km ale 2.0 (2006r.) i moim zdaniem był o wiele żwawszy a auto wcale nie paliło więcej.
Skrzynia ok, nie ma na razie problemu z wrzucaniem wstecznego znanego z poprzednich modeli. Przełożenia precyzyjne.
Chyba największy atut tej generacji. Auto dobrze się prowadzi, precyzyjnie nawet przy dużych prędkościach 160-170. Bardzo komfortowe zawieszenie, nie pływa jak stara Avensis.
Brak zastrzeżeń - do tyłu mało widać jak to w aucie tej klasy. Ogromny plus za kamerę cofania - jest super i warto do niej dopłacić jeżeli nie ma się w pakiecie.
Ogólnie kiepsko ale nie tragicznie. Największy minus za odwrócenie regulacji temperatury/siły nawiewu. Brak wygodnego miejsca na drugi kubek z kawą, tragiczne umiejscowienie gniazda usb i gniazda ładowarki do telefonu, brak dobrego miejsca na telefon itd.. Ale do tego wszystkiego można przywyknąć i da się z tym żyć.
Bez zastrzeżeń jeżeli chodzi o wydajność. Głupio że temperaturę reguluje się gałką - przeważnie i tak mam na 22 a siłę nawiewu małymi nieergonomicznymi przyciskami.
Mam 198 cm wzrostu i jest naprawdę ok. Jest zabudowana ale to co dla mnie najważniejsze w porównaniu z konkurencją czyli miejsce na prawe kolano-jest ok .
Naprawdę duży postęp w stosunku do poprzednich. O wiele ciszej niż w konkurencyjnej (przepięknej swoją drogą) Mazdzie 6
Jak ktoś ma tak duże auto nie może liczyć że będzie mu paliło katalogowe 6 l/100. Pali średnio 9l/100, na autostradzie do 10,5 w ślamazarnej jeździe krajówkami minimalnie 7,5
Za te pieniądze naprawdę ok.
Za wcześnie aby oceniać.
Za wcześnie aby ocenić.