Ocena kierowcy - Toyota Avensis III Wagon Facelifting 2015

Sławek, 4 lata temu
Silnik 1.8 Valvematic 147KM 108kW
Rok produkcji 2018
Toyota Avensis III Wagon Facelifting 2015 1.8 Valvematic 147KM 108kW 2015-2018 - Oceń swoje auto
Silnik : Bardzo lubię "wolne ssaki" toyoty.
Bardzo dobre auto rodzinne, oszczędne i wygodne na trasę. Silnik o normalnej pojemności bez "dwumasa", dpf itp. niezawodna i wytrzymała konstrukcja ( dla mnie najważniejsza, pokonuje około 50 tys. km rocznie, jeśli w tym czasie i kilometrach auto mnie nie zawiedzie to jest godne uwagi)
Super, wolnossąca benzyna może nie powala elastycznością ale pracuje cicho, i bezproblemowo do tego zadowala się przyzwoita ilością paliwa.
Bardzo dobrze pracuje, 6 biegów w zupełności wystarcza. Jedyne co można by jej zarzucić to zbyt małe przełożenie na 4 biegu - czasem pod górkę lubi zamulić. jednak dzisiaj kupił bym z multidrivem - miałem okazję porównać i manual jest w porównaniu do niej słaby.
Zawieszenie w porządku, wg. mnie troszkę miększe niż w poprzedniej wersji ale daje radę. Układ kierowniczy również bez zastrzeżeń.
No cóż lakier do najtrwalszych nie należy ale i tak jeszcze nie jest tragicznie.
Do przodu i na boki całkiem poprawnie, do tyłu troszkę gorzej kombi jest dość długie i gdyby nie kamerka i czujniki cofania mogło by być źle.
Dla mnie pasuje wszystko w tym miejscu co ma być. Jeśli chcemy ponarzekać to tylko na odsuwaną pokrywę podłokietnika - przeszkadza do tyłu pasażerom.
Działa bez zarzutu - a tym którym nie działa polecam systematyczną kontrolę filtra kabinowego.
Wystarczająca z przodu jak i z tyłu, duży bagażnik.
Super, dla mnie bardzo ! owszem jak ktoś bardzo będzie pociskał pedał gazu do odcięcia to i silnik zawyje ale w przeciętnej podróży bardzo cicho.
Dobra, przyzwoite spalania, części eksploatacyjne w przyzwoitych cenach.
Dobra.
Bez problemów.