Ocena kierowcy - Toyota Avensis III Wagon Facelifting

Marek, 11 lat temu
Silnik 1.8 Valvematic 147KM 108kW
Rok produkcji 2012
Toyota Avensis III Wagon Facelifting 1.8 Valvematic 147KM 108kW 2012-2015 - Oceń swoje auto
Zawieszenie
Miły, solidny samochód, ale bez szaleństw.
Silnik bardzo cichy, równo pracuje. Zbiera się powyżej 3 500 obrotów i wtedy jest głośniej, ale za to dźwięk silnika jest przyjemny.
Biegi wchodzą bardzo precyzjnie, zupełnie jak w starym audi 80 z lat dziewięćdziesiątych, którym wtedy jeździłem. Co do zestopniowania skrzyni to jestem zadowolony.
Fajne, niestukające sprężyste zawieszenie. Samochód jest zwinny i poręczny. Muszę tu dać najwyższą notę.
Widoczność, jak na kombi, jest dobra. Parkowanie ułatwia kamera. Może jest trochę nieszczęsliwie ułożona, przez co jest często zachlapana, w Primerze P12 było pod tym względem nieco lepiej.
Tu daję przeciętnie, nieco za mało jest schowków i są nieporęczne, środkowy schowek jest za wielki. Cieżko się dostać do przycisków opuszczania szyb i nie są wszystkie podświetlone (wersja sol + pakiet business). Ponadto kiepsko umieszony włącznik elektrycznego hamulca ręcznego (sama idea takiego hamulca wydaje się bardzo kontrowersyjna).
Bardzo dobrze, trochę brakuje dobrze umieszczonych nawiewów na tył (podobno są, ale gdzieś na dole), tak, aby pasażerowie z tyłu mogli sobie je ustawiać. Konkurencja to ma (Mondeo, Superb).
Jestem zadowolony, z tyłu miejsca bardzo dużo, trochę jednak ciężko się wysiada kierowcy, przeszkadza kierownica.
Bardzo dobrze, ale jadąc powyżej 100 km/h (Wagon) powietrze zaczyna świszczeć (chyba powietrze), ale nie jest to jakaś tragedia.
Bardzo dobrze, przesiadłem się z diesla i ta beznyna w mieście pali tyle samo, w trasie niestety nie schodzi poniżej 7,2 l, w mieście przy dziadkowej jeździe i zielonym zmienianiu biegów 7,5 l.
Kupiłem z wyprzedaży rocznika, cena bardzo dobra.
Nic się na razie nie dzieje, ale to dopiero początek.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 Valvematic 147KM 108kW [l/100km]

7,6