Ocena kierowcy - Toyota Avensis III Wagon Facelifting

mar, 8 lat temu
Silnik 1.8 Valvematic 147KM 108kW
Rok produkcji 2013
Toyota Avensis III Wagon Facelifting 1.8 Valvematic 147KM 108kW 2012-2015 - Oceń swoje auto
To moja 3 opinia na temat tego auta. Muszę przyznać, iż jestem pozytywnie zaskoczony. Powinienem niektóre poprzednie oceny nieco podwyższyć/
Tu daje maksa. Oszczędny silnik z dobrymi osiągami. Nieco głośny przy wysokich obrotach, za to nie słychać go w ogóle przy niskich. Kultura pracy wysoka. Długie przełożenia zapewniają komfortową jazdę, przy czym dynamiczne wyprzedzenie wymaga redukcji. Za to jeśli takiego nie potrzebujesz możesz jechać przykładowo na 4 biegu od 40 do 140 km/h. Jestem bardzo zadowolony że nie wziąłem droższego 2.0, bowiem główna różnica jest w większym spalaniu tego ostatniego.
Pracuje dobrze i solidnie, choć zestrojona jest raczej na oszczędność niż sportowe osiągi. 3 i 5 mogłyby oferować nieco większy moment.
Nie mam żadnych zastrzeżeń. Auto pewnie trzyma się drogi, układ nie jest za czuły. Dobre tłumienie nierówności, progów.
Jest ok. Miałem jeszcze wcześniej Passata B5. Tego nikt nie prześcignie.
Tu podtrzymuję wcześniejsze opinie. Mogłoby być nieco lepiej, niemieckie oferują lepszą. Po przyzwyczajeniu się nic nie sprawia problemów.
Z uwagi na brak tunelu z tyłu wygodnie mogą podróżować 3 dorosłe osoby. Robiłem długie trasy i naprawdę nie odczuwałem zmęczenia. Jedyne co kierownica mogłaby być wysuwana do przodu jeszcze bardziej.
No jak to na gwarancji. Ceny w serwisach jak to ceny w serwisach. Na zbliżonym poziomie. Zawsze mogłoby być taniej.
W tej cenie, z tym wyposażeniem co mam, nikt nie oferował taniej.
Rewelacja. Nic.
Rewelacja. Leję tylko paliwo i płyn do spryskiwacza (notabene zbiorniczek mieści ponad 5 litrów, więc i tego nie trzeba za często) i jeżdżę. .

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 Valvematic 147KM 108kW [l/100km]

7,2