Ocena kierowcy - Toyota Aygo I Hatchback 5d

Rok produkcji 2005
Toyota Aygo I Hatchback 5d 1.0 VVT-i 68KM 50kW 2005-2011 - Oceń swoje auto
Układ hamulcowy
Zawieszenie
Myślę że Aygo będzie dobrym wyborem dla osób które nie wymagają dużo, jak i również na pierwsze auto. Z tego samochodu będą zadowolone szczególnie osoby myślą o tanim w utrzymaniu samochodzie.
Co tu dużo mówić, skromny silnik który najlepiej sprawdzi się w mieście gdzie w zupełności wystarczy. Awarii z silnikiem podczas użytkowania nie doświadczyłem.
Skrzynie biegów ocenił bym średnio przez przyzmat 1-go biegu z którym miałem problem bo było go nadzwyczaj ciężko wbić (na początku bynajmniej,jednakże to jest kwestia indywidualna i do przyzwyczajenia). Z wstecznym problem był również bo skrzynia zwyczajnie blokowała się podczas próby wbicia biegu, i czasem był z tym problem.
Niestety, w tym punkcie przyczepił bym się szczególnie do zawieszania, wiadomo małe auto więc ciężko sobie wyobrazić kiedy mają do niego wsiąść osoby cięższe,dlatego samochodem tym najlepiej się jeździło maksymalnie z jednym pasażerem z przodu. Reszta w porządku.
Tutaj nie mam do czego sie przyczepić, samochód jak na swoje gabaryty w tym punkcie dostaje na pewno sporego plusa(oczywiście uwzględniamy stosunek jakość do ceny)
Mały samochód, ale widoczność ma co najmniej wystarczającą.
W skrócie, myślę że okej.
Z wentylacją i ogrzewaniem nie miałem problemów, a bowiem działała tak jak powinna działać.
Niestety, jeżeli chcemy wyjechać za miasto to będziemy musieli się spotkać z stosunkowo słabym wyciszeniem, szczególnie w prędkościach +100 .
Aygo, to samochód który jest z pewnością prostym samochodem do utrzymania ze m.in. Ze wzgledu na niskie spalanie oraz jego gabarytym
Myślę że dla osób które nie wymagają dużo oraz samochód ma im tylko i wyłącznie służyć żeby dojechać z punktu A do B to Aygo to dobry wybór,jednakże na dłuższe trasy kierowanie nim może być uciążliwe, ale do jazdy w mieście jak najbardziej na tak.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.0 VVT-i 68KM 50kW [l/100km]

6,7