Lista ocen Toyota Aygo I (51) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 33 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Bartek
Hatchback 3d 1.0 VVT-i 68KM 50kW
Spalanie tego samochodu jest niesamowite. to nasz drugi pojazd w domu i służy prawie wyłącznie do jazdy miejskiej. Są tygodnie kiedy najdłuższa odległość wynosi 6km a zwykle 2-3km i stoi pół dnia. Przy takim użytkowaniu auto spala 6,8l teraz w zimie. W lecie na takich dystansach 5,9-6,1. Wycieczka w lecie 2x140km na 12,5l paliwa co daje niecałe 4,5 na 100. Nasz egzemplarz bez klimy - z kilmą pewnie byłoby więcej. Jedno o co trzeba dbać w tym...
~prgk-gt@wp.pl
Hatchback 3d 1.0 VVT-i 68KM 50kW
Przeglądy? Dopiero po 30000km coś robią. Po 15000km jest wymiana oleju z filtrem co przy castrolu syntetyku kosztowało 220 zł - luzik. Spalanie - zależy od stylu jazdy. W mieście przy ciężkim bucie 7l, przy spokojniejszej, ale płynnej jeździe 6,5l, minimalnie w mieście 6l i nie da się mniej. Trasa przy prędkościach 110-120km 5l. Do Wrocławia z Warszawy i z powrotem 700km na jednym baku (do tej samej stacji w Al Krakowskiej rozpędem:). Myślę że...
~mihał
Hatchback 3d 1.0 VVT-i 68KM 50kW
Dojeżdżam do pracy codziennie 15 km średnie spalanie, które się właściwie nie zmienia to 6 l. Na trasie jak jadę 120-130 km/h to zużywa 5,5 l. Oszczędna jazda 5 l. Na ekonomiczność nie mogę narzekać. Jak na razie wymieniałem w Norauto tylko olej i filtr oleju (nic więcej nie trzeba było robić)zapłaciłem ok. 130 zł. Filtr powierza i pyłkowy wymieniłem sobie sam. Serwisu nie robię w ASO, bo tam wymiana oleju i filtra kosztuje 450 zł.
~Gufo
Hatchback 5d 1.4 D-4D 55KM 40kW
Jeżeli chodzi o paliwo to rewelacja. Przemieszczam się pomiędzy dwoma małymi miejscowościami i jeżdżę po nich a spalanie w granicach 4.5 l Mam dość ciężką nogę. Jeżeli chodzi o inne koszty utrzymania to standardowe. Wymiana płynów ustrojowych na bierząco. Czeka mnie teraz wymiana klocków bo już piszczą.
~Zbigniew Ślesiński
Hatchback 5d 1.0 VVT-i 68KM 50kW
Liczyłem na więcej ! Przejechałem pierwsze 326 km i uzupełniłem zbiornik do pełna (jeździłem głównie po mieście, ale z małymi wypadami na trasę (po ok 10 - 15 km). Okazało się, że należy wlać ponad 24 litry E 95 czyli spalił ... 7,4 l na 100 km ! Zgroza.
~Magdalena z Łodzi
Hatchback 3d 1.0 VVT-i 68KM 50kW
Uważam, ze samochód ten mało pali- jeśli zaś chodzi o koszty uzytkowania, przeglądów, itp. Toyota nie jest samochodem dla ubogich, nawet tak mała jak AYGO- ale uwazam że jest naprawdę stosunkowo niezawodna (jest to moja 4- ta toyota a mojego męża 6)
~edek
Hatchback 5d 1.0 VVT-i 68KM 50kW
Samochód użytkowany głównie na dojazdy do i z pracy w mieście 60cio tysięcznym. Na trasie ekonomiczny. Najniższe spalanie jakie zanotowałem na trasie Wawa-Katowice wyniosło 4,5L/100km. Najwięcej w korkach na mieście 7L.
~Pablo
Hatchback 3d 1.0 VVT-i 68KM 50kW
No jak dobrze pokatować to i 6 spali. Mam skojarzenie spalania ze skalą obrotomierza. Wychodzi tyle litrów na 100km ile najczęściej tys. obr./min. wskazuje obrotomierz. Jeżeli cały czas się tłucze do 6000obr. to i 6L/100km się wydusi.
~zieba24@o2.pl
Hatchback 3d 1.0 VVT-i 68KM 50kW
mnie pali średnio 5,5 niezależnie czy trasa czy miasto, niestety nie jest to mało jak na pojemność silnika ale znowu napisze, albo dynamika albo spalanie, jeśli chcesz auto które mało pali to prawdopodobnie będzie to "muł"
~Marek
Hatchback 3d 1.0 VVT-i 68KM 50kW
Samochód lekki więc powinien mało palić ale paliwo to tylko część kosztów. Wysoka cena zakupu, koszty amortyzacji, spadek wartości itd. - to zaważy ile naprawdę ta marketingowa zabawka kosztuje.