Ocena kierowcy - Toyota Aygo II Hatchback 3d Facelifting

skalu, 4 lata temu
Silnik 1.0 VVT-i 72KM 53kW
Rok produkcji 2018
Toyota Aygo II Hatchback 3d Facelifting 1.0 VVT-i 72KM 53kW 2018-2021 - Oceń swoje auto
Silnik : Spalanie, frajda z jazdy, ekran multimedialny.
Inne : Tandetne plastiki, Drgania, uciążliwe dźwięki drgających plastików.
Jeśli nastawimy się, że to samochód miejski nie będzie powodu do rozczarowań silnikiem. Autko jest bardzo zwinne, mało pali i oferuje tyle miejsca, że spokojnie można pojechać na zakupy czy tez odwieźć dzieci na trening. Samochód jest komfortowy i pozycja za kółkiem jest zaskakująco wygodna. Początkowo dokucza dosyć głośna (kosiarko-podobna) praca silnika ale do tego da się przyzwyczaić. Największymi mankamentami tego samochodu jest jego wykończenie. Tapicera na drzwiach oraz przednia konsola (przy podszybiu) po przejechaniu 2000km zaczyna pod wpływem wibracji hałasować, drgania plastików są nieprzyjemne i doprowadzają mnie do szału. Po odwiedzeniu serwisu z zapytaniem "dlaczego takie rzeczy dzieją się w 2 miesięcznym samochodzie" otrzymałem odpowiedź... AYGO tak mają... Klimatyzacja daje rade, staje na wysokości zadania i sprawnie schładza kabinę samochodu aczkolwiek wyraźnie odbija się to na mocy samochodu. Przy włączonej klimatyzacji wentylator chłodnicy włącza się co DOSŁOWNIE co 5 sekund... (wieje 3 sekundy i ponownie się wyłącza i tak w kółko). Myślę, że w tych pieniądzach lepiej kupić używane VW Polo, Yaris lub coś innego wyższego segmentu. W skali od 1 do 10 moje zadowolenie z samochodu oceniam na 6/10.
Elastyczny, daje frajde z jazdy. Spalanie niskie, średnio po mieście ok 5,5l/100km. Poza miastem można spokojnie zejść do 4l/100km. Przy włączonej klimie wyraźny spadek mocy oraz nieznacznie większe spalanie
chodzi lekko, przełożenia umiarkowanie długie. Czasem Wsteczny lubi strzelić focha i nie chce wskoczyć.
dosyć precyzyjny, nie jest to sportowiec. Auto wygodne, przy większych prędkościach przechyla na zakrętach.
Cienki lakier, z łatwością można zarysować.
widoczność całkiem fajna, troszkę wąska tylna szyba, za to duże lusterka boczne + kamera cofania.
Ergonomia... Sam musisz zadać sobie pytanie do czego samochód ma służyć. Kupiłem dla żony żeby mogła dojechać do pracy, na zakupy i z dzieciakami na trening. U nas spełnia swoją rolę w 100%. Łatwo się nim parkuje oraz manewruje.
Daje rade, jednak jeśli chcemy mieć chłodną bryzę musimy się liczyć z lekka utrata mocy. Grzeje dobrze.
z przodu miejsca pod dostatkiem jednak przy wzroście 175+ pasażerowie na tylnej kanapie będą mieli mało miejsca na nogi.
Średnio... Silnik głośny, powyżej 90km/h opór powietrza staje się uciążliwy wewnątrz kabiny.
Małe spalanie, OC niedrogie z uwagi na małą pojemność, na myjni bezdotykowej da się umyć za 5zł ;)
Auto do miasta... Jak dla mnie za drogie w stosunku do jakości. Można było zrobić to lepiej. Tandetne plastiki, goła blacha w środku i najgorsze... drgania plastików :(
Trudno wypowiadać się po 2000km... Póki co poza wkurzającymi drganiami plastików w samochodzie nic się nie psuje. Nie mam niczego do zarzucenia.
póki co brak.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.0 VVT-i 72KM 53kW [l/100km]