Ocena kierowcy - Toyota Carina V Hatchback

Silnik 1.8 i 16V 107KM 79kW
Rok produkcji 1996
Okres użytkowania: 5 lat
Toyota Carina V Hatchback 1.8 i 16V 107KM 79kW 1993-1998 - Oceń swoje auto
Silnik : Silnik jest zdecydowanie największą zaletą tego samochodu. Jest idealny.
Silnik : Sonda lamba siada pozostaje razej wymiana na orginalną.
Karoseria : Rdzewieja progi, mimo garażowania.
Samochód jest dobrym wyborem. Jestem młodym kierowca i jest to mój pierwszy samochód. Jestem wielkim fanem motoryzacji i samochód jest dla mnie jak dziecko. Spędzam przy nim bardzo dużo czasu. Jestem bardzo zadowolny i polecam ten samochód wszystkim którzy się nim interesują. Jego wygląd jest nadal nie przestarzały. Nawet ładny.
Ten motor jest wspaniały. 7a-fe jest bardzo dynamiczny jeżeli jedziemy przy zapalonym napisie ECONOMY pod obrotomierzem. W tym czasie wyniki spalania są rewelacyjnie niskie, nawet poniżej 6 l na 100 km. Jeżeli jednak mamy ochotę podnieść sobie poziom adrenaliny i drastycznie przyśpieszyć np. w celu wyprzedzenia wystarczy zredukować bieg i przekroczyć 3,5 tys obrotów. Gaśnie system ECONOMY. W tym momencie samochód mknie do przodu jak rakieta. Efekty są naprawdę bardzo pozytywne. Bez problemu poradził sobie z nową Toyotą z silnikiem D4D o większej mocy. Szczerze polecam szczególnie ten silnik. Jest kompromisem pomiędzy oszczędnością i dynamiką.
Skrzynia biegów jest dobrze dopasowana chociaż może troche za krótka, szczególnie jedynka. Jednak dynamika jazdy jest na bardzo wysokim poziomie.
Układ jezdny gdy jest sprawny bardzo dobrze tłumi nierówności ale nie jest tez za miękki. Prowadzi się w miarę pewnie i bezpiecznie co jest bardzo ważne.
Widoczność nie jest najgorsza. Utrudniona jest jedynie przez tylną szybe, gdyż jest ona ułożona prawie ze poziomo i jej wysokość w lusterku wewnętrznym nie zawsze wystarcza. Po za tyłem jest ok.
Wszystko jest pod ręką tak jak być powinno. Brakuje podświetlenia sterowania szybami elektrycznymi i żarówki seryjnie są moim zdanie za słabe w lampkach dachowych, ale wymieniłem je na mocniejsze aby było coś widać. Zmieniłem tez kolor podświetlenia całego wnętrza na niebieski i uważam że jest ładnie. To nie tylko moja ocena:)
Ogrzewanie działa dobrze. Szybko i efektywnie grzeje. Dużo gorzej jest z odparowywaniem szyb, szczególnie przedniej. Trwa to zdecydowanie za długo.
Miejsca jest naprawdę bardzo bardzo dużo dla wszystkich. Jest to jedno z większych samochodów w klasie, szczególnie moja wersja-hatchback. Z tyłu równiez nikt nie narzeka a bagażnik jest ogromny. Około 550 l mówi samo za siebie.
Szczerze mówiąc mogłoby być lepiej jednak dźwięk silnika jest tak ładny ze mnie to zupełnie nie przeszkadza jak słyszę motor przy wkręcaniu się na wysokie obroty. Na niskich jest cicho.
Ekonomiczność jest rewelacyjna. Duży motor, duży samochód, duża waga a pali mało. Naprawdę mało!
Ceny tych samochodów są naprawdę małe. Zadbany model można kupić za cenę gorszego i starszego niemca. Ceny części są równie zachwycające.
Przepalają się jedynie żarówki. Trochę rdzewieją progi.
Zepsuła się sonda lambda co jest typową usterką tego akurat modelu. Na polskich drogach jeszcze końcówki stabilizatorów siadają ale przy moim przebiegu brak poważniejszych usterek przez cały okres użytkowania.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 i 16V 107KM 79kW [l/100km]

7,3