Ocena kierowcy - Toyota Carina V Hatchback

Toyociaż, 14 lat temu
Silnik 2.0 D 73KM 54kW
Rok produkcji 1994
Toyota Carina V Hatchback 2.0 D 73KM 54kW 1992-1998 - Oceń swoje auto
Inne : Komfort i brak usterek. Kupiłbym takie auto jeszcze raz, ale kombi i z mocnym lpg silnikiem
Karoseria : ale chyba przez to że bity okrótnie
dla mnie najważnieszje że zawsze można na nim poleagać i można by zupełnie nic przy nim nie naprawiać, a będzie jeździł:-)
Nie jest idealnie wyciszony (ale 100x cichszy od vw/skody z 1.9tdi/sdi); mało dynamiczny (ale jak na brak turbiny i rozmiar auta to bardzo dobrze); no i zawory musiałem regulować. Po 250 000 km wogóle nie bierze oleju (i wogóle nie wymieniam;-)
jak we wszystkich japończykach z lat 90 wsteczny wchodzi czasem ze zgrzytem - to norma i brak jakichkolwiek problemów
przednie amory mam nowe - super, ale z tyłu jak załaduję 100 kg (! - 4 worki) gipsu do bagażnika i jadę sam to leży przy samej ziemi i co chwila ocieram o krawężniki i te garby spowalniające na osiedlach. Prowadzi się raczej lepiej od przeciętnego auta
mam hatchback i spoiler fabryczny z tyłu - do tyłu nie widać nic!! ale to tylko w hatchbacku ta wada jest. Za 80 zł założyłem z allegro czujniki parkowani i po problemie
wszystko w 100% intuicyjne
rewelacja; mam klimę, więc narzekać nie mogę
Jeden z największych plusów auta za 4 000 zł... Kolosany i baaaaardzo wygodny (tylko głośny i męczy powolnością - ale to silnik)
po diesel z poprzedniej epoki
pali średnio; może nie dużo jak na wielkie auto; brak awarii; ceny części nie wysokie (wbrew pozorom)!! Jeżdżę bardzo ekonomicznie i wyniki splania mam sporo gorsze niż miałem w octavi 1.9tdi (była szybsz do tego)
W sumie koszt zakupu auta: 4 000 auto, +600 zawory, rozrząd, +1000 zł amory, drążek kierowniczy i coś jeszcze w zawieszeniu, w sumie komfortowe auto (klima, elektryka pełna) za 5 600 zł!
wszystkie drobiazgi zawsze sprawne (nawet ogrzewanie tylnej szyby w zaniedbanym 15 letnim aucie działa 100%)
po 250 000 km wymiana amorów z przodu oraz regulacja zaworów i uszczelnienie klimy oraz rdza (ale był bity z każdej strony), progi do wymiany - wszystkie te naprawy tuż po kupnie.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 D 73KM 54kW [l/100km]

5,9