Ocena kierowcy - Toyota Carina V Kombi

Jarek Toifl, 18 lat temu
Silnik 2.0 i 16V GLi 133KM 98kW
Rok produkcji 1993
Toyota Carina V Kombi 2.0 i 16V GLi 133KM 98kW 1993-1998 - Oceń swoje auto
Jesli chodzi o moc,kulture pracy,niezawodnosc i mozliwosci przebiegu bez remontu,za to jest 5.
Automat,super sprawa tylko przy przelaczeniu na drugi bieg troszke szarpie,ale to nie przeszkadza.Przy wlaczonym trybie ECT PWR,masakra,wciska w fotel,super,ale co ciekawe przy operowaniu gazem lekko zachowuje sie jak bez wlaczonego PWR,czyli przelacza biegi przy ok.2000 obr i nie spala wiecej paliwa.
Chyba 5,strasznie szumi na zimowych oponach(Frigo 2)az glowa boli ale tylko od 80-120 km/h,ponizej i powyzej jest cisza.
Mam kombi,wiec nie moze byc super ale da sie z tym zyc(nauczyc sie parkowac)
Coz,jestem chyba zbyt zachwycony tym autem,zeby pisac zle o nim.Jezdzilem Volvo 740 i uwielbialem to auto ale sie rozsypalo,wiec moje porownania na poczatku byly kiepskie z Volvo ale tak naprawde miejsca jest tyle samo,szczegolnie z tylu,wersja wyposazenia to bajka,jest wszystko,oprocz elektr.anteny.
Jest cieplo w zimie,aczkolwiek przy duych mrozach,przy szybszej jezdzie temp silnika spada i nie grzeje tak idealnie na krotkich odcinkach,ale wystarczy stanac w korku lub na skrzyzowaniu i juz jest OK.No i chcialbym klimatronik zamiast automatycznej klimy.
Z tylu super,natomiast z przodu jak pisalem troche mniej miejsca na szerokosc niz w Volvo ale miejsca na nogi idealnie a fotele to bajka,trzymanie boczne i regulacje wystarczajace,tapicerka welur,gruby i zadbany.
Chyba OK,jak zdejme zimowki to sie okaze,chociaz jechalem kiedys taxi Carina E i tam bylo cicho.Powyzej 130 slychac podmuchy powietrza w slupkach.
LPG 12/13 l w miescie,10 l na trasie przy 180km/h,na benzynie chyba zre jak smok ok.10-11 l w miescie,ale biorac pod uwage automat i zimowe opony....?Mam go od X.2005 i jezdze na zimowkach od poczatku,na wiosne pewnie spadnie spalanie.
Droga ja szlag za ten rocznik,ale warto,ja za swoja(93 r) z oplatami,akcyza itp dalem ok.13 tys.a Passata z tego roku mozna kupic za ok 8-9 tys,ale nie zaluje ani troche.
Auto ma juz 13 lat,mial przejechane 162 tys(z ksiazka serwisowa z Austrii) i wyglada jak z fabryki,wymienilem objemke na osi przy laczeniu ze skrzynia biegow(30 PLN) i chlodnice bo zgnila(250 PLN) i ...............nic wiecej,wlalem mu syntetyk Mobil1 i po 3 tys ten olej jeszcze jest czysty.
Zadnych usterek,a jak czytam te wszystkie oceny to mam wrazenie,ze japonczycy wyprodukowali auto,ktore jest idealne.Najgorsze jest to,ze ludzie narzekaja coraz bardziej na nowe Avensisy,szkoda,bo Carinka nie jest wieczna i co potem....ale to za pare ladnych lat.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 i 16V GLi 133KM 98kW [l/100km]

10,7