Ocena kierowcy - Toyota Celica V Coupe

Michał, 7 lat temu
Silnik 1.6 i 105KM 77kW
Rok produkcji 1991
Toyota Celica V Coupe 1.6 i 105KM 77kW 1989-1994 - Oceń swoje auto
Karoseria : Ruda nie zagląda :)
Wspaniale auto, ponadczasowy wygląd, nie jestem obiektywny bo to moje marzenie z dzieciństwa które się spełniło (choć zdecydowanie marzyło mi się 2.0 pod maska) ale mam je już 4 lata i jestem bardzo zadowolony. Przejechalem nim 73k km i jeszcze będę następne pokonywał póki nie przyjdzie czas na cos większego :)
Moim zdaniem skrzywdzono to autko ponieważ Celica powinna mieć silnik 4age a nie 4afe, który jest niezbyt podatny na tuning. Mimo wszystko te
Biegi dość długie ale i dzięki temu fajna elastycznosc, podoba mi się 3 i wyprzedzanie od 80 do 130 pięknie idzie. Na 4 biegu juz gorzej ale nie ma co oczekiwać po takiej masie i 105KM
Jedyne ograniczenie w pokonywaniu zakrętów to chyba tylko moja wyobraźnia i strach, bo nie zdarzyła sie sytuacja bym miał wypaść z trasy. Oczywiście odpowiednie opony to podstawa.
Hmm. W porównaniu do Mondeo zakres widoczności wymaga..przyzwyczajenia :)
Bardzo szybko nagrzewa się w zimę i ładnie dmucha. W lato niestety pozostaje mi szyberdach bo Klimy nie mam, ale da się jechać ;)
Jak na auto 4-osobowe jest dobrze, z tylu wiadomo ciężko się siedzi ale miałem juz pasażerów 190cm+ którzy jakoś się tam ułożyli i nie narzekali :) bagażnik ogromny jeśli nie ma się instalacji LPG.
Szyby bez ramek, pięknie wyglądają ale niestety nie gwarantują dobrej izolacji akustycznej.
Fajne autko, przy odpowiednich wtryskiwaczach gazowych niemal nie traci nic z mocy względem PB. Jeżdżąc po miescie do 3,2k RPM jest oszczędnie, w trasie przy prędkości 130-140 wychodzi 10l gazu, przy 100-110 można zejść do 8. Ostatnio autostrada non stop 170+ i wyszło 13,5 prawie. Na poczatku byłem niezbyt zadowolony ale jak sobie policzyć opory i pracę silnika te 3h na ponad 5k RPM to nie ma siły by mniej paliło.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.6 i 105KM 77kW [l/100km]

10,2