Ocena kierowcy - Toyota Corolla IX (E12) Hatchback

adam, 16 lat temu
Silnik 1.4 i 16V 97KM 71kW
Rok produkcji 2002
Toyota Corolla IX (E12) Hatchback 1.4 i 16V 97KM 71kW 2001-2009 - Oceń swoje auto
Inne : jego niezawodność
Ktoś kiedyś na tym forum napisal ze toyota to wóz drabiniasty. Żadne inne określenie nie pasuje trafniej do tego samochodu. Samochód posiada 97 km, pytam gdzie one są? To nie konie a chabety..Auto nie ma żadnej dynamiki, podróżowanie z kompletem pasażerów-to tragednia. Wystarczy nie wielkie ostre wzniesienie i nie jest ono wstanie go pokonać na 4 biegu, redukcja do 3 jest nieunkniona. Oczywiscie w tym czasie nie polecam zerkać na wskaźnik zuzycia paliwa! Silnik paliwożerny!
problemy ze wstecznym, raz wchodzi raz nie wchodzi...
bez zastrzeżeń
do przodu nie ma co narzekać, nie przeszkadzają (przy najmniej mi) dość szerokie boczne slupki.Widocznosć do tylu tez niczego sobie ( o wiele lepsza np w porownaniu z chevroletem lachetti).
jestem dośc wysoki a mimo to aby wlaczyc radio, zmienic w nim program czy pomanewrowac wlacznikiem nawiewu powietrza musze sie pochylic do przodu.
aby można bylo mowic o wydajnej wentylacji trzeba ustwic jej przelacznik na 4-a co sie z tym wiąze, wiadomo... szum wentylara jest dosc glosny
może być
może to wina opon, nie wiem ale samochod jest bardzo głośny.. wyrażnie sluchac szum opon.. nie mile wrazenia tez towarzysza w czasie deszczu-wystarczy najechac na kaluze, a efekt jest taki jakby coś uderzylo od spodu w samochod.. żenada
smok..wprawdzie średnie spalanie podaje jako 5,8 (najniższe) ale jest ono uzyskane "emerycką jazda".. wystarczy pokonac niewielkie wzniesienie a wskaznik zuzycia paliwa pokazuje spalanie 10-15 l/100. Ten samochod jest ekonomiczny jak stoi w garazu.
posiadam ten samochod prawie rok i poza wymiania klockow hamulcowych, nie dolożyłem nic.
tragiczne plastiki! skrzypią, skrzypia i jeszcze raz skrzypią! tragedia!

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 i 16V 97KM 71kW [l/100km]

6,9