Nasza strona www używa technologii Ciasteczek (Cookie). Korzystanie z serwisu oznacza Twoją zgodę na ich używanie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Sprawdź politykę prywatności.

Toyota Corolla w pigułce

Toyota Corolla w pigułce

Sprawdź vin

Sprawdż raport historii auta, podaj numer VIN

Informacje o Toyota Corolla

Lata produkcji 1966 - teraz
Segment: Niższa klasa średnia

Jeden z najpopularniejszych modeli niższej klasy średniej (segment C), choć należy pamiętać, że do 1988 roku Corolla była modelem segmentu B. Corolla jest najlepiej sprzedającym się samochodem w historii motoryzacji (w 1997 roku wyprzedziła na tej liście VW Beetle) i, co za tym idzie, największym rynkowym sukcesem Toyoty. Od debiutu w roku 1966 auto znalazło blisko 39 miliony nabywców. Poprzednikiem Corolli był model Publica. Przez ponad 40 lat produkcji, samochód doczekał się jedenastu generacji (debiut najnowszej miał miejsce w 2013 roku) i wielu nagród w plebiscytach motoryzacyjnych.

Pytanie, czy to najładniejsza Corolla w historii wydaje się z gatunku tych, na które każda odpowiedź może być zasadna. Ale samo rozważanie tej kwestii o czymś świadczy. Toyota w końcu daje do myślenia i w tym przypadku można pomyśleć, że Corolla prezentuje się całkiem interesująco.

~Powagosław

Znając niektóre designerskie fantazje panów z Toyoty, trzeba cieszyć się tym, co mamy. Corolla jest tylko troszkę przekombinowana. Chociaż nie, jest jeszcze amerykańska wersja. Nie wiem czemu, Amerykanie dostali ładniejszą.

~Luzacjusz

Dane techniczne Toyota Corolla

Moc silników 52–192 KM
Pojemność silników 1,1–2,2 l
Prędkość maksymalna 140–225 km/h
Przyspieszenie 0-100 7,6–19,7 s

Dziennik kosztów

Statystyki dzienników dla aut Toyota Corolla
Średni koszt na 100 km Liczba wpisów: 19625
Koszt ogólny 24,62 PLN
LPG19.54 PLN
ON29.86 PLN
PB39.67 PLN
Wydatki serwisowe 8,60 PLN Pozostałe wydatki 12,93 PLN

Publikacje o Toyota Corolla

Newsy o Toyota Corolla

1 pomiar

Dla Toyota Corolla. Zobacz!
Pomiar Spalania
Pomiar Przyśpieszenia
Pomiar Wyciszenia

AUTOCENTRUM.PL S.A.