Ocena kierowcy - Toyota Corolla IX (E12) Hatchback

brtkfls@gmail.com, 14 lat temu
Silnik 1.6 i 16V 110KM 81kW
Rok produkcji 2006
Toyota Corolla IX (E12) Hatchback 1.6 i 16V 110KM 81kW 2001-2009 - Oceń swoje auto
Silnik : Bardzo ładnie się zbiera, mniej niż 10 sekund wystarcza do dynamicznej jazdy.
Układ elektryczny : Palące się żarówki oświetlenia przycisków
Inne : Niemiłosiernie trzeszcząca deska rozdzielcza
Przeniesienie napędu : Haczący wsteczny - czasem aż cały samochód podskakuje
1.6 110KM, wystarcza do dynamicznej jazdy, kultura pracy, hm, coś tam w nim cały czas trajkotało i chodzi troche jak diesel. Ogólnie 3
Wsteczny to masakra, czasem całe auto podskoczy jak wrzucam wsteczny - jest na to rada, przed wrzuceniem wstecznego trzeba wrzucic 1 bieg i dopiero potem wsteczny.
Tutaj nie ma żadnych zastrzeżeń. Ogólnie ok.
Jak dla mnie jest bardzo dobrze, lusterka duże, do tyłu tez dobrze widać. Do przodu bardzo dobrze. Z tego jestem zadowolony bardzo.
Jak to w toyocie, wszystko pod ręką, schowki itd tak jak trzeba.
Chłodzi bardzo szybko, grzeje tak samo.
mam 190 cm i miejsce mam wygodne za kierownicą, z tyłu też jest ok.
Tutaj masakra, po mieście jest bardzo dobrze i ledwo silnik słychać ale w trasie powyżej tej magicznej granicy 115 km/h to jest okropnie, gdyby mi przyszlo jechać tak 200 km to bym ogłuchł
Zużycie paliwa jest podobne do mojego poprzedniego samochodu. Wiedzialem ze 1.6 bedzie palić tyle co 2.0 ale nie wiedzialem ze bedzie sie tak samo szybko zbierac. Ogólnie gdyby paliła litr mniej albo 1.5 to byłbym zadowolony. Nie ma nic za darmo.
za 3 letnie auto zaplacilem 40 tys, po roku mam ochote sprzedac bo powoli mam dosyć
Cały czas paliła się lampka od podświetlenia przycisku klimatyzacji, doszedlem juz do perfekcji w jej wymianie, trzeszczące plastiki, gdy włączam klimatyzację coś zaczyna pstrykać pod kierownicą - nie da się wytrzymać.
przez rok tylko lałem paliwo i jechałem jeśli chodzi o poważne usterki to nic zero.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 i 16V 110KM 81kW [l/100km]

8,1