Ocena kierowcy - Toyota Corolla IX (E12) Hatchback

koles27, 20 lat temu
Silnik 1.6 i 16V 110KM 81kW
Rok produkcji 2003
Toyota Corolla IX (E12) Hatchback 1.6 i 16V 110KM 81kW 2001-2009 - Oceń swoje auto
Zastanawiałem sie nad nowym Seatem Ibizą 1.9 TDI, Hondą Civic 1.4, VW Polo 1.4 16v. Seat za drogi, Honda zbyt słabo wyposażona i za wolna, VW Polo - mały, do tego kosztuje niewiele mniej. Wybrałem Toyotę. Ma mały bagażnik (hatchback) - na szczęscie mi to nie przeszkadza - dla niektórych może być sporą przeszkodą. Bardzo szare wnętrze, efektywne podświetlenie zegarów - jednakże nie do odczytania są wskazania przejechanych kilometrów przy włączonych światłach w ciągu słonecznego dnia.
łagodny na niskich obrotach, dobrze się "wkręca" na wyższe obroty
na początku wymagała spokojnego manewrowania drążkiem (opory przy szybszych zmianach), teraz jest prawie idealnie - b. małe opory
pewne trzymanie się drogi, jednakże trochę za bardzo przychyla się na zakrętach (Focus bije Corollę na głowę)
przeszklenie w normie, b. duża powierzchnia widzianej drogi w lusterkach bocznych, prawie wyeliminowane "martwe pole", przy manewrowaniu na parkingu wymagane wyczucie - wysoka linia maski
prosto i przejrzyście, trochę kłopotów sprawia zmiana kąta nawiewu podczas jazdy, dla osób z b. dużymi rękami problemy ze zmiana wysokości/przesuwaniem siedzenia
podczas deszczu zdaża sie że szyby parują b. szybko a nawiew puszczony na nie, mimo iż czuję jak owiewa mi głowę, nie jest zbyt efektywny, nie testowany jeszcze w zimie - brak zdania
mam 1.82 i do niczego nie mogę się przyczepić, zarówno z przodu jak i z tyłu
do 110 jest b. cicho, przy 120 jest znacznie głośniej, przy 130 chałas nieco obniża się, dalej jest OK
jeżdżę ekonomicznie, spalanie - 7.5/6.7, 1 przegląd (wymiana oleju) dopiero przy 15 tys., normalny przegląd co 30 tys.
po tygodniu jazdy złuszczyła mi sie guma na kierownicy - b. dziwne, w serwisie wymieniłem ją bez problemu, w różnych okresach dochodziły rożne, znikome - ale jednak, dźwięki: z zagłówka, z oparcia, z radia. Aktualnie przy opieraniu ręki na plastikach w lewych drzwiach trochę trzeszczą. Poza tym jest OK.
przekręcam kluczyk i jadę :)
Dziennik kosztów dla Toyota Corolla IX (E12) Hatchback 1.6 i 16V 110KM 81kW
7,8