Ocena kierowcy - Toyota Corolla IX (E12) Hatchback

Paweł, 17 lat temu
Silnik 1.6 i 16V 110KM 81kW
Rok produkcji 2003
Toyota Corolla IX (E12) Hatchback 1.6 i 16V 110KM 81kW 2001-2009 - Oceń swoje auto
Kupie za 10 lat nowa :) Jak sie ta naciesze :)
Silnik chodzi rewelacyjnie. Przyspieszenia na biegach 2, 3 i nawet 4 są dobre. Z przyjemnością wyprzedza się "większe" auta typu Audi, VW, BMW, co denerwuje tych kierowców i umniejsza im poczucie wielkości. Zazwyczaj potrzebują naprawdę długiej prostej by dogonić moją Corolkę :)
Skrzynia co tu dużo mówić - największa wada mojego auta. Krzaczy sie wsteczny, czasem nawet wyskoczy na luz. Raz na jakis czas dwojeczka tez potrze. No i dlugie skoki drążka :( W czasie jazdy na 3-5 juz idzie lepiej.
Nie mam zastrzeżeń. Rewelka.
Szerokie slupki przednie ograniczaja widocznosc - przez co wejscia w niektore lagodne zakrety sa niebezpieczne, trzeba sie wychylac by badac sytuacje. Druga wada Corolki po skrzyni.
Nie mam zastrzen. Jest super.
Corolla w wersji SOL z automatyczna klima dziala swietnie. Kilka sekund by odparowac auto. W zimie po ok. 2-3 kilometrach jazdy z zimnego silnika robi sie dopiero zadane 24 stopnie w aucie, az sie nie chce wysiadac do pracy :)
Jak na auto sredniej wielkosci, miejsca jest bardzo duzo. W moim przypadku hatchback.
Oprocz autostrady jest cichutko. Powyzej 140 km/h szumy i silnik zaglusza radio i ciche rozmowy. W miescie i na spokojnych trasach, rewelka.
Co to sa naprawy? W kategorii Corolla nie powinno byc tego punktu. Zuzycie paliwa: - trasa 600 km, nie autostrada - 6-7 litrow - trasa 50 km - 6-7 litrow - spokojna autostrada - 8 litrow - szybka autostrada - 10 litrow - miasto - 7-10 litrow (mam krotkie przejazdy dlatego tak duzo) Silnik 1.6 benzyna - Corolla SOL
38 tys za 3 latkę z Wloch (skladana w Japonii) - interes zycia :)
Bez zazutu. Aha... po 3 latach zaczely mi skrzypiec wycieraczki :)
Co to wogole za pytanie? To jest Corolla.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 i 16V 110KM 81kW [l/100km]

6,8