Ocena kierowcy - Toyota Corolla IX (E12) Hatchback
andrzejlubon@o2.pl,
21 lat temu
Silnik 2.0 D-4D 110KM 81kW
Rok produkcji 2002
Przebieg:
52 tys. km
4,62
13% lepiej od średniej w segmencie
Kupiłby ponownie
4,0
Całokształt
Ponieważ nie ma ideału daję 4. Jedyna uwaga to lewarek. Nadaje się do malucha i podniesienie przodu to naprawdę ciężka praca. Kupiłem hydrauliczny.
Wrażenia
5,0
Silnik
Jednostka super. Żadnych problemów.
5,0
Skrzynia biegów
Doskonała. Czytałem komentarze, że niektórzy mają problemy z wstecznym. Panowie szoferzy, sprzęgło wciskamy do końca. Wsteczny bieg nie ma synchronizatorów.
4,0
Układ jezdny
Dobrze trzyma się drogi, jednach na górskich serpentynach Peugeot 206 szedł lepiej.
Komfort
5,0
Widoczność
Bez zarzutu.
5,0
Ergonomia
Dynamika silnika super.
4,0
Wentylacja i ogrzewanie
Zimą długo się nagrzewa, wiadomo diesel. Mimo wspomagania ogrzewania przy np. minus 10 stopni ciepło zaczyna dawać znaki po kilku minutach. Klimatyzacja bez uwag. Działa prawidłowo, jednak aby uniknąć przykrych zapachów przynajmniej raz w roku przeprowadzić trzeba odgrzybianie. Parowanie szyb występuje przy złym ustawieniu klimatyzacji. Po prostu trzeba wyczuć odpowiednie ustawienie.
5,0
Przestrzeń dla kierowcy i pasażerów
Wygodny, wystarczająco miejsca dla kierowcy i pasażera. Na tylnych siedzeniach również. Prawy podłokietnik dla mnie za nisko. Korzystam więcej z lewego.
4,0
Wyciszenie
Jak na diesla względnie dobre. Przy rozgrzanym silniku do prędkości 100 km/h silnik pracuje idealnie bez hałasu. Przy cichej muzyce nie słychać wogóle. Przy wyższych prędkościach jest gorzej.
Ekonomiczność
4,0
Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)
Przy delikatnej jeździe na trasie, nie przekraczając 90 km/h można się utrzymać poniżej 5 l/100km. Ponieważ jeźdzę dość szybko i staram się przestrzegać ograniczenia(nie zawsze się to udaje) moja średnia czy to w mieście czy na trasie oscyluje w granicach 6 l/100km.