Ocena kierowcy - Toyota Corolla IX (E12) Hatchback

Sebo, 3 lata temu
Silnik 2.0 D-4D 90KM 66kW
Rok produkcji 2003
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Toyota Corolla IX (E12) Hatchback 2.0 D-4D 90KM 66kW 2001-2009 - Oceń swoje auto
Silnik : Niezawodny
Inne
Autem. Jeżdżę od 2010 roku nastukane 340tysi org. Generalnie mimo że auto w tym roku będzie pełnoletnie sprawuje się ok. Do tej pory wymieniłem klocki plus tarcze textar komplet akumulator dwa razy rozrząd oleje plus filtry co 15tys km ostatnio polos bo poszedł przegub wew i wibrowalo autem poza tym chyba nic żadnych świec w silniki nic nie grzebalem leje dobre paliwo i jeździ podkreślam org Japończyk...
Silnik jak najbardziej ok wiadomo jak na tę czasy mógłby być deko zwawszy ale tragedii nie ma mimo 90KM japończycy nadrobili momentem obrotowym 215NM przy takim aucie jest ok. Raz miałem mały problem delikatnie szarpalo przy mocnym depnieciu zmieniłem stacje i jakość paliwa i przestało ogólnie jak na lata i przebieg silnik jak dla mnie nie odczuwa zmęczenia jak był zywotny tak jest nadal. Żadnego dpf ani koła dwumasowego robi robotę. Auto kupiłem jak 170tys teraz ma 340tys więc drugie tyle najechane ani raz nie zdechło i to się liczy...
Ogólnie nieźle a 4na 5 bo czasem. Wsteczny haczy. A tak to plynnie
Porównując do innego auta które mam w rodzinie to rolka wypada gorzej w mojej ocenie ale tragedii nie ma
Miałem dać 3gwiazdki ale wiek trochę usprawiedliwia delikatne pecherze na drzwiach kierowcy i progu pomijając że było tam. 8lat temu wgniecenie do. Golej blachy i wiem że była szpachla.
Widać wszystko przód tył boki
Daje rade
Jak na disla jestem zadowolony
Spalanie fajne zależy od buta komputer wskazuję od 4.6 do 6.8 średnio daje 5.2 cykl mieszany w lecie mniej 4.8 uwaga nie piluje auta
Silniczek wycieraczki tylnej, mechanizm przedniej szyby częste wymiany h7 choć ostatnio kupiłem najtańsze po 7zl i już 2lata jezdze
Nie zawiódł ani raz. Do poważnych napraw do polos prawa hmmm a tak to amortyzacja klocki tarcze oleje filtry aha z 5lat temu łącznik stabilizatora.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 D-4D 90KM 66kW [l/100km]

6,2