Ocena kierowcy - Toyota Corolla IX (E12) Kombi

Silnik 1.4 i 16V 97KM 71kW
Rok produkcji 2003
Toyota Corolla IX (E12) Kombi 1.4 i 16V 97KM 71kW 2001-2009 - Oceń swoje auto
Inne : Niezawodność!
Auto użytkowane przez 4 lata, 45000 przejechane. Rodzina 2+1. Zalety: 1. Niezawodność ! Zero usterek uniemożliwiających jazdę, wyłącznie naprawy typowo eksploatacyjne (klocki oleje filtry tarcze, elementy zawieszenia). Jedyna poważna naprawa to wymiana sprzęgła. Zawsze mam 100% pewność że w każdej chwili mogę wsiąść, odpalić niezależnie od pogody i pognać w trasę przez całą Polskę. To dla mnie priorytet. 2. Jak na swoją klasę całkiem dobrze wykonane wnętrze, niezłe materiały, nie skrzeczą i nie piszczą nawet w zimie. 3. Idealne dla rodziny 2+1 (kombi) 3. Nie rzucająca się w oczy sylwetka (w sumie to też jest wada - auto bez jakiegokolwiek charakteru) Wady: 1. Słaby Silnik, 1,6 byłby lepszy 2. Nijaki wygląd, zero prestiżu 3. Nieprecyzyjna skrzynia biegów 4. Wysiadł odtwarzacz CD ;) Podsumowując: Jeśli zrzec się prestiżu i oryginalności na rzecz czystego utylitaryzmu i niezawodności - wybór idealny. Dla mnie to był priorytet - nie mogłem sobie pozwolić by samochód mnie zawiódł przy małym dziecku, a teraz przy trochę starszym też.
Niezawodny, ale równocześnie bez szaleństw. Adrenaliny nie będzie, nie powala ani osiągami ani dźwiękiem.
Dostatecznie. Wajcha jak w Ikarusie trochę, długie skoki, mało precyzyjnie. Po kilku latach jazdy jeszcze mi się zdarza, że bieg nie wskoczy. Poza tym ok.
Prosty układ, w miarę tani w utrzymaniu. Minimum niezbędnego komfortu, bez szaleństw. Trzyma się drogi ok, ale jest wąska i wysoka więc trochę buja.
Wygląd nijaki, drobna rdza wychodzi dopiero teraz, po 14 latach od daty produkcji. To świetny wynik jak na dziś.
Grube słupki przy przedniej szybie niekiedy przeszkadzają, ale ogólnie bardzo dobrze,.
Można robić trasy po 1000 km. Jednakże wydaję się, że samochód jest projektowany nie dla moich proporcji (mam chyba normalne europejskie proporcje, 176 cm wzrostu). Generalnie jak przysunę fotel, by wygodnie mieć kierownicę, to pedały mam blisko i nogi podkurczone lekko. Pedał hamulca naciskam z boku a nie od frontu. Gdy zaś odsunę fotel by mieć wygodnie pedały to znowusz fotel muszę ustawić w pozycji takiej, że nogi i plecy tworzą kąt prostu, więc taboret. Trzeba się przyzwyczaić. Z tyłu i pasażer siedzi się dobrze.
Bez uwag, działa jak należy, nie ma nadmiernego parowania, wentylacja i ogrzewanie sprawne.
Niezbędne minimum komfortu jest. Więcej nie ma co wymagać.
Jest faktycznie cicho, o ile się nie jedzie powyżej 120, wtedy zaczyna być głośno. Silnik 1,4..
Naprawy - niezbędny standard. Spalanie - jak na ten silnik to jednak duże. Super Eko jazda w trasie (90 km/h max) - 6 l/100 Normalna jazda w trasie - 6,5 l/100 Autostrada -(130 km/h) 7,5 l/100 Jazda w mieście lato - między 7 a 8 l/100 Jazda w mieście zima - do 8,5 l/100 Powyżej 130 km/h zaczyna się poważne spalanie typu 9-10 l/100 i więcej
Rewelacja ! Dałem może więcej niż za golfa czy astrę, ale: 1. Corolla trzyma cenę ! 2. Zero usterek poważnych
Laser w odtwarzaczu CD dokonał żywota. Trzeba sobie radzić transmiterem FM (albo zakupić stację multimedialną na androidzie). Poza tym wyłacznie sprawy eksploatacyjne,
Brak poważnych usterek ..........

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 i 16V 97KM 71kW [l/100km]

Dziennik kosztów dla Toyota Corolla IX (E12) Kombi 1.4 i 16V 97KM 71kW