Ocena kierowcy - Toyota Corolla IX (E12) Kombi

Michał, 18 lat temu
Silnik 1.6 i 16V 110KM 81kW
Rok produkcji 2005
Toyota Corolla IX (E12) Kombi 1.6 i 16V 110KM 81kW 2001-2009 - Oceń swoje auto
Ja lubię swój samochód, wydaje mi się elegancki, ma trochę bajerów (jak komputer z automatycznym pomiarem spalania), oceniam go jako dobrze wykończony i bardzo przestronny. Tak naprawdę jedynym mankamentem jest wysokie spalanie i kiepskie wyciszenie...
Jeździ mi się Corollą bardzo dobrze, w zasadzie jadąc na 5-tym biegu 90km/h nie muszę redukować biegu, aby szybko wyprzedzić ciężarówkę, nawet pod górkę. Uważam, że silnik jest bardzo elastyczny, choć przyznaję, że nie jeździłem wcześniej VVT-i i nie mam porównania.
W sumie wygodna w operowaniu, ale przy wrzucaniu wstecznego czasami zgrzyta. W serwisie stwierdzili, że to normalne... Jestem natomiast rozczarowany przepalającym się ciąglę sprzęgłem, zdarzyło mi się już 3 razy je przepalić, a raz nawet zwyczajnie mając problem z ruszeniem na śniegu (co uważam, że nie powinno mieć miejsca)
Mam wrażenie, że Toyota świetnie zbiera nawet ostre zakręty i jestem bardzo z niej zadowolony. Wydaje się, że bardzo stabilnie się prowadzi.
Bardzo dobra, Toyota jest szeroka, ma szerokie szyby, można wysoko usiąść i dzięki temu dobrze widzieć pole dookoła. Do tego ma świetne lusterka panoramiczne.
Jest OK, układ wewnętrznego obiegu jest szczelny (jeszcze mi się nie zdarzyło czuć smrodek mijanej ciężarówki), ogrzewanie szybko odparowuje szyby itd.
To chyba największy plus Toyoty - jeżdżę modelem Combi i praktycznie wszyscy, którzy do niej wsiądają, są zachwyceni przestrzenią, wolnym miejscem i liczbą schowków.
Kiepskie, przy >110km/h Toyota naprawdę głośno pracuje.
Nie wiem, jak przeglądy (samochód służbowy, leci w koszty firmy), ale zużycie paliwa jest naprawdę bardzo wysokie, staram się jeździć ekonomicznie i delikatnie,a i tak niemało pali, a wystarczy delikatnie przycisnąć, a zużycie paliwa szybuje bardzo wysoko.
Uważam, że to drogi samochód. Gdybym za niego płacił to wybrałbym Focusa.
Trochę ostatnio piszczy siedzenie pasażera, szczególnie gdy jadę z pasażerem.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 i 16V 110KM 81kW [l/100km]

7,7