Ocena kierowcy - Toyota Corolla IX (E12) Kombi

DarkK, 18 lat temu
Silnik 2.0 D-4D 116KM 85kW
Rok produkcji 2004
Toyota Corolla IX (E12) Kombi 2.0 D-4D 116KM 85kW 2004-2009 - Oceń swoje auto
Do 1.800 - 2.000 obr/min jest nieco mułowaty, ale powyżej 2.000 zaczyna się ładnie kręcić. Bardzo elastyczny. Baaaaardzo długo się nagrzewa.
Dla mnie porażka. Nie dałem najniższej oceny bo auto wciąż jeździ. Często nie wchodzi do końca wsteczny. Biegi nie chodzą zbyt precyzyjnie. Przy "dodaniu/odjęciu gazu" na czwórce i piątce zdarza się coraz częściej słyszeć metaliczne stuknięcie. W ASO oczywiście twierdzą, że wszystko jest OK.
Jest bardzo dobrze. Auto zachowuje się na drodze bardzo poprawnie. VSC na prawdę działa. Sprawdziłem dwa razy :-))
W kombiaku jest całkiem nieźle. Nobla temu kto wymyślił czujniki parkowania. :-))
No cóż. Wolę jednak szkołę niemiecką. Właściwie nie można się do niczego przyczepić, ale ...
W Sol-u w trybie Auto ogrzewanie zaczyna działać po przejechaniu 4-6 km. Całe szczęście, że jest nagrzewnica. Automatyczna klima jest OK.
Jak na auto tej klasy jest nieźle.
No cóż. Do najcichszych nie należy, ale w końcu to diesel. Przy 130-140 km/h można swobodnie rozmawiać.
Jak na 2 litrowy silnik zużycie paliwa na dobrym poziomie. Na pełnym zbiorniku w mieście można przejechać około 650-700 km, poza miastem nawet 850-900 km. KOMUTER POKŁADOWY KŁAMIE. Pokazywane średnie zużycie paliwa jest zaniżone o jakieś 15-20%. Przeglądy do najtańszych nie należą. O zgrozo w tym silniku mieści się 6 litrów oleju.
Tylko czwórka. Sodziewałem się jednak po osławionej Corolli czegoś więcej. Może dlatego, że jednak nie jestem wielbicielem aut japońskich. Fatalna skrzynia biegów w mojej rolce. No i nie lubię jak mnie własne auto oszukuje (czyt. komputer pokładowy).
Przejechałem 19.000 km i wszystko jest OK. Wymienili mi na gwarancji skórzaną gałkę skrzyni biegów. Częściowo zeszła plastikowa imitacja chromu.
Przejechałem 19.000 km i wszystko jest OK.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 D-4D 116KM 85kW [l/100km]

5,8