Ocena kierowcy - Toyota Corolla IX (E12) Kombi

edek, 9 lat temu
Silnik 2.0 D-4D 90KM 66kW
Rok produkcji 2003
Toyota Corolla IX (E12) Kombi 2.0 D-4D 90KM 66kW 2001-2009 - Oceń swoje auto
Silnik : jak na tak niepozorny samochód świetnie przyspiesza
Układ elektryczny : czasami zastrajkuje panel sterowania ale myślę że to tylko kwestia jego wyjęcia i przedmuchania sprężonym powietrzem
samochód ma swoje lata ale nie ma się do czego przyczepić - uważam karolinę za najlepszy samochód używany jaki do tej pory miałem
mimo sporego przebiegu silnik ładnie cyka, chociaż kiedy jest zimny klekocze, natomiast po rozgrzaniu jest ok, ładnie się zbiera - wyprzedzanie tira na 5 biegu to pikuś- wg poprzedniego właściciela został zamontowany chip w salonie toyoty zwiększający moc do 130 koni
lewarek trochę luźny ale jest ok
trzeba pamiętać że to nie auto sportowe i nie przepada za ostrą jazdą w zakrętach- bardziej komfort niż sport- ale dobrze trzyma się zadanego kierunku jazdy
kwestia doświadczenia- na co dzień jeżdżę karetką więc niema problemu
wszystko pod ręką, miejsce na 2 shaki z mc'donalda , podłokietnik z dwoma schowkami, duży bagażnik, sporo miejsca w całej kabinie, minus to brak regulacji kierownicy w poziomie
mimo wymiany filtra kabinowego na zwykłej wentylacji szyba lubi zaparować- sytuację ratuje przycisk aktywujący ogrzewanie szyby wraz klimatyzacją - 5 sekund i jest sucho i czysto, natomiast na nagrzanie się kabiny potrzeba kilku kilometrów i znowu sytuację ratuje magiczny przycisk- coś w rodzaju webasta które dodatkowo dogrzewa wnętrze samochodu w trakcie jazdy
ostatnio w 4 osoby plus 3 walizki nad polskie morze ponad 300 km spokojnie dała radę- jako że to kombi więc ma relingi i można trumienkę zamocować
do środka dochodzi dźwięk silnika- szczególnie zimnego- i praca zawieszenia ale wystarczy normalnie podgłoszone radio ( albo żona)
ceny części do diesla sporo droższe w stosunku do wersji benzynowych ale nie ma tragedii ( do volvo v 40 z 2000 r są droższe) wersje 116 km mają dwumas który kosztuje ok. 2500 zł więc może być drogo ale to wspólna cecha wszystkich marek samochodów
dlatego zdecydowałem się na zakup toyoty- mimo wysokich cen na rynku wtórnym bez problemów sprzedam jak mi się znudzi
zaraz po zakupie zmieniłem profilaktycznie rozrząd z pompą wody ( 700 zł z robocizną ) przy przebiegu 231 tys. i dobrze zrobiłem bo po zdemontowaniu pompy okazało się że przecieka ale nic dziwnego bo to był oryginał założony w fabryce! jedyna rzecz do której mogę się przyczepić to uszczelki drzwi które ulegają wulkanizacji pod wpływem wysokiej temperatury
jak na razie brak

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 D-4D 90KM 66kW [l/100km]