Ocena kierowcy - Toyota Corolla VII Hatchback

Zbyszek, 16 lat temu
Silnik 1.4 16V XLi 88KM 65kW
Rok produkcji 1994
Toyota Corolla VII Hatchback 1.4 16V XLi 88KM 65kW 1991-1995 - Oceń swoje auto
Inne : Nie lubię grzebac przy samochodzie, a przy mojej Corolli muszę tylko pamiętać gdzie zostawilem kluczyki. Po prostu wsiadam, przekrecam kluczyk i wiem ze dojadę tam gdzie chcę. Zastanawiam się nad zmianą samochodu, ale czy znajdę coś lepszego? Może trafi się jakiś mały dieselek albo (lepiej) Carina E w rozsądnej cenie i z ostatniego roku produkcji.
Silnik : Pompa wody - zdarzają się wycieki cieczy a wtedy grozi to przegrzaniem i przepaleniem uszczelki pod głowicą.
Karoseria : Drobna korozja tylnych blotnikow
Ogólnie bardzo lubię ten samochód, jeśli kogos oczywiscie nie dziwi że można lubić auto.
Miałem drobny problem z wyciekiem płynu przy pompie wody, ale wystarczyło "dopchnąć "(!) króciec i po problemie. Zaczyna brać olej, ale nadal mniej go zuzywa niz benzyny, wiec jest w porządku (ok. 0,5 l/1000km). Muszę wymienić korek wlewu oleju - poprzedni wlaściciel krzywo go wkręcił i nie trzyma. Uwaga na gryzonie i kuny! U mnie coś takiego przegryzło przewód zapłonowy - komplet nowych 120zł - trochę sporo, ale trudno winić Toyotę za to że zwierzakom smakuje izolacja i miedź.
Wspaniale, biegi same wchodzą tam gdzie powinny, nawet nie trzeba myśleć przy tym, po prostu skrzynia sama "wie" jaki bieg chcemy wybrać. Czasem zdarzają sie problemy z wstecznym, ale nie jest to uciążliwe.
Pojawiły się stuki z przodu (wybita gałka) i z tyłu (wybite gumy w drążku wzdłużnym). Amortyzatory i cała reszta oryginalne.
Do tyłu nie najlepiej, wymaga przyzwaczajenia, poza tym bardzo dobrze.
Wszystko na swoim miejscu i tam gdzie się tego mozna spodziewać. W wersji 3D szerokie drzwi bardzo utrudniają życie na ciasnych parkingach - nie polecam jej.
W lecie bardzo szybko się nagrzewa, bez klimy trudno wytrzymać, ale za to w zimie już po chwili szyby są odmrożone i nie zaparowują. Na ostatnim i przedostatnim stopniu głośna i natarczywa praca dmuchawy. Coś za coś - nawiew jest wtedy tak silny że w srodku powstaje huragan.
Z przodu bardzo dobrze (mam 183 cm wzrostu), z tylu nie wiem, bo nigdy tam nie siedzialem w czasie jazdy tym autkiem. Mówiąc szczerze tył niewiele mnie obchodzi, ponieważ przeważnie jeżdżę sam lub w dwie osoby, ale kupując go bralem to pod uwagę.
Powyżej 4 tys. robi się dość głośno, ale na V-tym biegu jedzie się wtedy ok. 140km/h. Gwizd powietrza w okolicach szyberdachu i górnej części przedniej szyby potrafi zirytować.
Części rzeczywiście nie są tanie, no ale co z tego skoro się ich wcale nie kupuje! Mam zaprzyjaźnionego mechanika, ktory też skory ze mnie nie zdziera. Wymiana rozrządu - 300zł z robocizną. Akumulator wymienilem 2 lata temu, poprzedni miał 11 lat, ale byl to oryginalny Panasonic Made in Japan.
Nie była tania, ale naprawdę nie załuję że ją kupilem. Za powypadkowego i zajeżdzonego Golfa i tak musiałbym zaplacić znacznie więcej i to tylko dlatego żeby mieć boskie logo VW na atrapie chłodnicy.
Z przyczyn zawinionych przez producenta nie zepsuło się doslownie nic. Spalone zarówki: reflektora, podświetlenia tablicy rejestracyjnej i deski rozdzielczej. Osłona gumowa prawego przegubu (koszt 20 zł). Piszczy pasek od serwa (oczywiscie nie caly czas, bo chyba bym oszalał).
Nie stało się nic, wymienia sie tylko częsci eksploatacyjne.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 16V XLi 88KM 65kW [l/100km]

6,9