Ocena kierowcy - Toyota Corolla VII Hatchback

Cleo w razie pytań podaję maila rogix@interia.pl, 19 lat temu
Silnik 1.4 16V XLi 88KM 65kW
Rok produkcji 1993
Toyota Corolla VII Hatchback 1.4 16V XLi 88KM 65kW 1991-1995 - Oceń swoje auto
Autko jest niemal doskonałe. Polecam je każdemu kto naprawdę dużo jeździ(jak ja) opłaca się zainwestować trochoę wicej w pewny egzemplaż niż kupić np 2 lata młodszego opla w tej samej cenie. W tym aucie ciężko doszukać się jakiś fajerwerków ale znakomicie nadaje się jako auto do ciężkiej pracy. Kto pojeździ nim trochę napewno się przekona że zakup ten warty był swoich pieniędzy. Polecam!!!
Gdy kupowałem autko nie spodziewałem się tyle po tym silniku, nawet po tym przebiegu zostawiam astry 1.4 16V golfy itp. Jak przy 80km/h wrzucę trójkę to do 120 rzadko kto może nawiązać rywalizację. Silnik lubi wysokie obroty, na niskich trochę ospały
Tak jak we wszsytkich japończykach pracuje świetnie
Jeśli auto nie jest zajeżdżone i ma w miarę sprawne amortyzatory zapewnia dobry komfort.
Jest OK
Nie mam zastrzerzeń, nic nie trzeszczy
Działa
Z przodu miejca jest pod dostakiem również na szerokość z tyłu mogło by być trochę lepiej
Jeśli nie jeździ się cały czas na wysokich obrotach to w kabinie jest cicho ale gdy lubimy dociskać gaz do końca ( mam ciężką nogę ) słychać silnik
na trasie zależnie od jazdy 5,5- 7 benzyny gazu litr więcej w mieście nigdy nie spalił mi więcej niż 8
I właśnie za to (po silniku) kocham ten samochód. Mam przjechane ponad 400 tys i dotychczas wymieniałem tylko materiały ulegające naturalnemu zużyciu np. klocki, tarcze( tylko raz!!!) amortyzatory (wszystkie po przbiegu 280tys), a raz poszły szczotki rozrusznika, po 350 tys wymieniłem pierścienie bo zaczął brać olej
Wszytko OK, po 350 tys wymiana pierścieni ale po takim przrbiegu to chyba zrozumiałe
Toyota Corolla VII Hatchback