Ocena kierowcy - Toyota Corolla VII Sedan

golo, 12 lat temu
Silnik 1.4 XLi 16V 88KM 65kW
Rok produkcji 1994
Toyota Corolla VII Sedan 1.4 XLi 16V 88KM 65kW 1991-1995 - Oceń swoje auto
Silnik : nowe auto więcej palą i są mnie żwawe
Zawieszenie : stabilizatory ale to chyba normalne przy tym przebiegu
Przeniesienie napędu : przegub
auto użytkuję jako rodzinne 2+2 w zupełności wystarcza, bagażnik pojemny i ustawny, silnik mało pali, bardzo żwawy i nie ma problemu z wyprzedzaniem, bez problemu jeżdżę w dłuższe trasy, jakby dalej produkowali ten model to kupiłbym prosto z fabryki.
elastyczny, szybki - sprint do setki 11.5s, pracuje bez zarzutów, zapala bez problemu pomimo wysokiego przebiegu, jedynym mankamentem jest branie oleju (ale nie zmieniałem oleju i filtra od kiedy kupiłem auto)
pracuje bez zarzutów
prowadzi się ok bez jakiś fajerwerków
wszystko widać wkoło
wszystko we właściwym miejscu nic nie trzeba szukać
auto bardzo szybko się nagrzewa i w momencie osusza szyby, nowsze auta którymi jeżdziłem miały z tym większy kłopot (nawet nowsza odmiana corolli)
przestrzeń jest wystarczająca ale bez rewelacji - cóż nie jest to auto średniej klasy
dosyć głośno powyżej 100km/h
koszty eksploatacji: paliwo + olej 0.5l na 1000km, raz wymieniłem klocki hamulcowe no i po zakupie filtr i olej
kupiłem to auto z przebiegiem 270tys km jako 13 letnie za 850 euro to jakieś 3.800 zł - jakbym miał to auto nawet oddać na złom to i tak by się opłaciło - mam drugie auto w Polsce które kuoiłem za 25000 zł i podwóch latach straciło jakieś 3.800 na wartości - wnioski wysuńcie sami
przyglądając się innym autom dużo młodszym zauważyłem paskudne zarysowania, wytarcia, zadrapania w środku, niedopasowanie plastików i elementów wykończenia, w moim aucie nic nie odpada plastiki i tapicerka wygląda dobrze jak na 17 lat i 350tys przebiegu(to jest realny przebieg na tyle lat a nie jakieś 220tys)
było parę małych usterek ale żadna z nich nie stała na przeszkodzie w dalszej jeżdzie biorąc pod uwagę że jest to auto powypadkowe (nie wiem ile razy?) wymieniłem: sprężynę z tyłu, gumę na przegubach, przegub wewnętrzny, łożysko z przodu, stabilizatory z przodu i z tyłu, przed moim kupnem poprzedni właściciel wymienił sprzęgło(jeżdził jak szalony)- ale to wszystko to raczej elementy eksploatacyjne.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 XLi 16V 88KM 65kW [l/100km]

6,1