Ocena kierowcy - Toyota Corolla VIII Kombi

Silnik 1.6 i 16V 108KM 79kW
Rok produkcji 1997
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Toyota Corolla VIII Kombi 1.6 i 16V 108KM 79kW 1997-2002 - Oceń swoje auto
Silnik : Elastyczność i wytrzymałość ( solidne wykonanie i doskonałe materiały)
Auto kupiłem 4-letnie z przebiegiem 104 000 kmi od razu założyłem instalację gazową.Teraz mam na liczniku 304 000 i przy silniku nic a nic nie było robione, oprócz no0rmalnych napraw eksploatacyjnych jak wymiana paska rozrządu. Silnik ten ma wielką zaletę- jest bezkolizyjny, dzięki czemu, gdy podczas jazdy zerwał mi się pasek(moja wina bo nie dopilnowałem terminu), wystarczyło odholować do warsztatu i założyć nowy.
Po przejechaniu 280 000 zaczął wyskakiwać 4 bieg podczas przyspieszania ale przejechałem następne 24 tys.km i nic więcej się nie dzieje. Silnik jest na tyle elastyczny, że zamiast 4-ki używam 5-ki.
Po przejechaniu 304 tys km jeszcze nie wymieniałem końcówek drążków- są w idealnym stanie mimo, że auta używam w 95 % do jazdy po mieście (dziurawe drogi!!).Gumy zawieszenia wymieniałem raz.Poza ty wszystko w zawieszeniu jest ok.
Chłodzenie silnika działa doskonale a widać to w upalne dni stojąc w korku - temperatura silnika jest zawsze na średnim poziomie wskaźnika. Natomiast szybko popsuły się plastikowe regulatory kierunku nawiewu w kratkach.
Zużycie paliwa ( gazu) na średnim poziomie, chociaż w porównaniu do jazdy na benzynie, jest to duży ale bardzo ekonomiczny samochód, gdyż cena gazu od wielu lat jest na poziomie połowy ceny benzyny.
W ciągu 14 lat eksploatacji samochodu jedyną poważną usterką było zacięcie się klucza w stacyjce.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.6 i 16V 108KM 79kW [l/100km]

10,6