Ocena kierowcy - Toyota Corolla XI Sedan Facelifting

Konrad, 4 lata temu
Silnik 1,6 Valvematic 132KM 97kW
Rok produkcji 2017
Toyota Corolla XI Sedan Facelifting 1,6 Valvematic 132KM 97kW 2016-2018 - Oceń swoje auto
Silnik : po opiniach które czytałem sądziłem że będzie gorzej, a jest bardzo ok, auto jest żwawe jeśli wie się jak je do tego zmusić. A przy normalnym traktowaniu pozwala na bezpieczną i pewną jazdę w mieście i na trasie.
Jak to Corolla, jeździ dobrze, siedzi się w niej dobrze, pali tyle ile wlejesz, wygląda lepiej niż poprzednie corolle. ma wszystko co auto w tej cenie powinno miec i jeszcze parę rzeczy. Dobre auto.
1.6, 132 KM, W wyścigu na 1/4 mili nie wystartujesz ale od A do B dojedziesz sprawnie i bez stresu. Przy odpowiednim traktowaniu pedału gazu spalanie jest ok.
Według mnie trochę krótkie przełożenia, o ile w mieście skrzynia spisuje się świetnie, to już na autostradzie 6-tka jest jakby za szybko.
Jak reszta rzeczy w tym aucie. Dobrze i nic ponadto. Trzyma się drogi. W miarę komfortowo ale nie miękko. W zakręty można wchodzić szybko i pewnie. Kierownica mogła by przekazywać więcej informacji od kół ale po przejechaniu kilkuset kilometrów przestaje to być problemem.
Ładnie. Bardzo ładnie. Auto efektowne ale nie rzucające się przesadnie w oczy. Może serce nie bije szybciej na jego widok ale miło popatrzeć.
Do przodu i na boki super, nie ma się do czego przyczepić. W tył jest gorzej ale tylko w deszczu, lusterka brudzą się pokrywa je woda, trochę ogranicza to widoczność. Tylna szyba jak to w sedanie, bez wycieraczki, można grzać szybę i lusterka ale to słąbe rozwiązanie.
Wszystko jest tam gdzie ma być. Fotele świetne, nawet na dłuższej trasie. Mogłyby być fizyczne przyciski na ekranie systemu multimedialnego ale systemem audio można sterować z kierownicy więc nie jest to konieczne.
Super. 2 strefowa klima daje radę chłodzi auto bardzo szybko nawet mocno nagrzane. Pomimo braku nawiewów z tyłu auta w całym samochodzie jest ciepło lub chłodno zależnie od potrzeby . Super
Super, Estetycznie, wygodnie, miejscami twarde plastiki ale nie rażą, Wygodne fotele, dużo miejsca z tyłu. schowki uchwyty na kubki z przodu i z tyłu. Znowu Corolla dobrze bo jak ma być. I coś co zabrzmi śmiesznie ale nie wiem jak mogłem jeździć autami bez miejsca na 1.5 litrową butelkę w drzwiach. Corolla ma. W każdych drzwiach.
No tu jest słabo. Nie mam porównania z innymi autami z tego rocznika ale w Corolli jest głośno, nawet przy prędkościach rzędu 90 - 100 km/h .Przy prędkościach autostradowych jest jeszcze gorzej. Ale pomimo wysokiego poziomu hałasu nawet dłuższa kilkugodzinna jazda nie męczy szczególnie. Ciekawe jak będzie po kilku latach.
na razie tylko tankuję.
Super. Za te pieniądze nie można chcieć więcej
brak
brak